Srážka se značkou a vysklené okénko auta. Pro cyklistu skončil závod předčasně

A byl problém.

A byl problém.FOTO: Profimedia.cz

Během nedělního závodu série Škoda Cup v České Kamenici pro jednoho z cyklistů skončila jízda poměrně nepříjemným zážitkem. Srazil se totiž s dopravní značkou a skončil v nemocnici.

Dotyčným cyklistou byl 20letý závodník stáje AC Sparta Praha, Dominik Glänzner. Kritický moment nastal v Jetřichovicích na jednom ze sjezdů, kde Glänzner nezvládl situaci a narazil hlavou právě do dopravní značky. Při nárazu mu praskla přilba a ještě se mu podařilo svým kolem vysklít okénko u řidiče jednoho z aut pořadatelů, které stálo u silnice.

Šéf závodu Roman Horký pro portál iDnes uvedl, že mladý jezdec při stoupání odpadl od své skupiny a pokoušel se k ní dostat zpět skrze kolonu doprovodných vozidel. Jenže jakmile vyjel ze zatáčky, tak narazil přímo do dopravní značky.

"Do té značky naboural hlavou. Dostal ránu, rozbil helmu a zůstal ležet. V bezvědomí ale nebyl," následně potvrdil pro iDnes i manažer stáje AC Sparta Praha, Zdeněk Rubáš. Na místo okamžitě dorazil lékař a cyklista byl převezen do rumburské nemocnice, kde zůstal přes noc na pozorování.

"V pondělí ho už táta odvezl domů do Litomyšle. Lékaři mu zašili tržnou ránu na rameni," pokračovalo Rubášovo vyjádření. "Zřejmě měl skloněnou hlavu. Asi už věděl, že to nevybere, tak to rovnal. Byla to chyba jezdce," končí jeho komentář pro iDnes.

Pohár Škoda Cup je velkou událostí domácí silniční cyklistiky, kterou tradičně otevírá závod Velká Bíteš-Brno. Letos však pořadatelé přidali tři nové lokality. Závod v České Kamenici byl jedním z nich. Spolu s Krásnou Lípou nesly závody poetické názvy "Peklo Severu 1" a "Peklo Severu 2". Oba závody se konaly den po sobě a na cyklisty čekalo dohromady téměř 290 km s převýšením 2500 a 3000 metrů.

Nicméně pro Glänznera, který vypadl na třetím ze šesti okruhů závodu v České Kamenici, pravděpodobně název "Peklo Severu" získal jiný význam, než pořadatelé zamýšleli.