Jako trenér to prostě nekontroluji, říká ohledně pití piva trenér hokejového Litvínova

Kolik jich dáte?

Kolik jich dáte?FOTO: Profimedia.cz


Video, na kterém hokejista David Pastrňák poučuje americké moderátory podcastu TSN, jak se čepuje pivo, pobavilo internet už několik měsíců zpět. Nedávno bylo připomenuto v pořadu Bomby na ledu a při té příležitosti byl vyzpovídán hokejový trenér Karel Mlejnek ohledně jeho přístupu k pití piva svých svěřenců.


V jedné z posledních epizod pořadu si moderátorská dvojice Jakub Koreis a Richard Tesař pozvali kromě Karla Mlejnka také výherce soutěže Master Chef Romana Stašu a bývalého hokejového útočníka Michala Broše. Video dostupné na YouTube kanálu O2 TV Sport začíná právě zmíněným klipem Davida Pastrňáka, na kterém ukazuje správně načepované pivo a říká, že Američani točí pivo strašně.

Poté se Koreis zeptal hlavního trenéra litvínovských hokejistů, Karla Mlejnka, kolik piva svým svěřencům večer před zápasem dovoluje a jestli mu pivo nebo dvě vadí. 

"To je stejný jak s tou výživou, já jako trenér to prostě nekontroluju" začal Mlejnek odpověď. "A jako jsem smrtelně přesvědčený o tom, že tady v tý době, co teď jsme, tak prostě den před zápasem, když někam přijedeme a oni i přijdou pokorně a řeknou 'Hele, trenére, můžeme si dát jako jedno k večeři?' Já s tím jako s jedním nemam problém. To vůbec."


"A jsem smrtelně přesvědčený, že prostě ti kluci jsou si moc dobře vědomí toho, že mají druhý den svůj job a podle toho se tak chovají. A že si po sezoně nebo v reprezentační pauze, když je chvíli prostor, vyhodí z kopýtka, jak říkal David Kaše... ok, tak si prostě vyhodí z kopýtka. To si vyhodí každý, i docent na lékařský fakultě si vyhodí z kopýtka," dokončil. 

Poté ještě dodal, že kluky nekontroluje a mají jeho plnou důvěru, jelikož si uvědomují, co dělají za práci. A důvěra se mu nejspíše vyplácí, jelikož se Litvínovu v letošní extraligové sezoně podařilo získat čtvrté místo, což je jejich nejlepší výsledek od historického titulu v roce 2015. Podle vyjádření na stránkách HC Verva Litvínov šlo o podařenou sezonu, ve které tým odvedl velký kus práce.