Jágr už ví, co bude dělat, až přestane hrát hokej. Maskota dětem

Jaromír Jágr v dresu Kladna.

Jaromír Jágr v dresu Kladna.FOTO: Rytíři Kladno


O sportovní velikosti a významu Jaromíra Jágra u nás nikdo nepochybuje. Jen málokterý hokejista dokázal to, co on, a tak se nesmazatelně zapsal do hokejové historie. A ani ve svých 52 letech nepřestává rozdávat radost z hraní.


V neděli totiž na svém Instagramu sdílel video, kde se v převleku lva proháněl na ledu spolu s mladými hokejisty.

"Včera jsem dojel do Chomutova překvapit děti v rámci Školy hokejových talentů v převleku lva. Už jsem se jednou převlékl za Santa Clause a docela mi to snad i šlo. Možná už vím, co budu dělat po kariéře. Jako lev jsem byl nejdřív takový nemotorný a nešlo mi to, aby překvapení bylo co nejlepší. Byl to zážitek pro děti, ale opravdu jsem si to užil i já. Třeba vám to zpříjemní neděli," napsal k videu do popisku.

Na videu točeném spolu s Prima News je vidět, jak mu do obleku pomáhají a on popisuje, jak se chystá děti překvapit. Než se dostal na led, tak ještě vtipkoval, že se připravuje na navazující kariéru poté, až pověsí brusle na hřebík. S dětmi na ledě si pak plácal, nechal se tahat za lví ocas, děti objímal, ale s hokejkou byl opravdu velmi nešikovný. O to větší překvapení bylo, když si lví hlavu nakonec sundal a dětí se zeptal, jestli makaly. Děti chviličku nechápavě koukaly, ale pak se k legendární šedesátosmičce nahrnuly blíž, aby ji objaly.


Video posbíralo spoustu dojatých reakcí. "To říkám stále, že Gott a Jágr jsou 'největší' Češi mé doby," napsal hrdě jeden z fanoušků. "To musela být nádhera a ta reakce dětí - to nevymyslíš. Milujou Vás - jste pro ně vzor a motivace," přidala se jiná fanynka. "Tak jsem čekala, co se z toho vyklube. A on kluk, který si umí dělat legraci sám ze sebe, klidně i v bruslích upadne, netrefí puk, odchytavá prcky do náruče..." dojala se třetí fanynka.

Video neuniklo ani jiným sportovcům a celebritám. "Dojemné, nádherné," napsala spolu s emoji srdíčky zpěvačka Olga Lounová. "Bulim a jedu to po třetí:)," zareagovala prostě herečka Mahulena Bočanová. Dojatou reakci za pomoci emoji vyjádřil i olympijský medailista Lukáš Krpálek.