Do čtyř let bych chtěl bojovat v Oktagonu, přiznal Vémolův nástupce

Karlos Vémola a René Blahovský.

Karlos Vémola a René Blahovský.FOTO: se souhlasem René Blahovského


Při své premiéře v Clash of the Stars doslova naháněl Žraloka po kleci. Po šíleném káóčku sice padl, o víkendu si však spravil chuť v boxu na Fight Night Challenge 6. Vyhlášený svalovec Rendys Blahovský tam sestřelil tvrďáka, co si říká Donn Boss Bossov, pak si řekl o Piráta Samuela Krištofiče. A dobře ví proč. "Moc rád bych se utkal s někým z Oktagonu, zase ovšem chápu, že na to je ještě čas. I když co jsem slyšel, takový Robo Pukač by si prý se mnou zaboxoval rád. Tak uvidíme," poznamenal Rendys v rozhovoru pro outsport.cz. 


Rendysi, jaký je to pocit ovládnout svou boxerskou premiéru, navíc knockoutem ve druhém kole?
Pocity jsou super. Trenéři mě sice nejdřív moc nechválili, protože jsem v ringu nedělal, co jsem tam dělat měl, nakonec byli ale spokojení. Ve výsledku mě pochválil i Karlos (Vémola), takže asi dobrý.

Co jim zprvu vadilo?
Že jsem boxoval na jeden, maximálně dva údery, do kterých jsem se snažil dávat co největší sílu. Chtěli po mně, ať rozjíždím delší kombinace a měli pravdu. Když jsem je poslechl, soupeře jsem dostal hned do počítání. 

Splnil celkově zápas vaše očekávání?
Určitě ano. Po smolné prohře se Žralokem jsem si potřeboval trochu zvýšit sebevědomí, což se povedlo. Ukázal jsem svému okolí, že na to mám. Že když tvrdě dřete, tak se to zúročí. 

Jak se na váš výlet do FNC dívalo vedení Clashe?
V první chvíli se to Tomášovi (Le Symu) moc nelíbilo. Pak se ale do toho vložil Karlos a přesvědčil ho. I můj manažer Aleš Rataj mu říkal, že jsem ve fázi, kdy potřebuju nabírat zkušenosti. Zápasit alespoň třikrát čtyřikrát do roka, což mi Clash nemůže umožnit. Nakonec to tedy Tomáš vzal. Řekl mi, ať si boxuju, kde chci. 

Hned po zápase jste na souboj v ringu vyzval Piráta Krištofiče. Mrzí vás, že z toho nejspíš nic nebude? 
Zápas s ním by pro mě byla velká motivace. Zamrzelo mě, že to asi nevyjde, na druhou stranu ale zůstávám nohama pevně na zemi. Moc rád bych se utkal s někým z Oktagonu, zase ovšem chápu, že na to je ještě čas. I když co jsem slyšel, takový Robo Pukač by si prý se mnou zaboxoval rád, tak uvidíme. Během května si chci dát každopádně trochu pauzu. Počkat si na nabídky.


Na červnovém Clashi v Ostravě vás tedy neuvidíme?
Tam určitě ne. Na podzim bych se ale v Clashi ukázat měl.

Tušíte, proti komu?
Asi ano, ale prozradit to ještě nemůžu. Zatím není nic podepsaného. Turnaj ani můj soupeř. Věřím ovšem tomu, že do konce roku v Clashi nastoupím.

Lákala by vás odveta se Žralokem? 
V budoucnu možná ano, ale nelpím na tom. Až se trochu vyzápasím, rád bych přešel do profi MMA, mým velkým snem je bojovat v Oktagonu. Je mi 26 let. Dal jsem si za cíl se tam probojovat, než mi bude 30. Když se mi to povede, tak to bude skvělé. 

Byl byste první, komu by se přestup z Clashe do Oktagonu povedl.
Já vím. Taky je mi jasné, že to nebude hned, já však tvrdě makám, fakt tvrdě dřu. Věřím tedy tomu, že až nasbírám nějaké výhry, tu šanci bych dostat mohl, ale pěkně postupně. Zatím zůstávám dál v Clashi. 

Stále by vás zajímal souboj s Karlosem Bendou?
Jasně, ale nelpím ani na něm. S Karlosem (Vémolou) jsme si jasně řekli, že teď půjdeme vlastní cestou, že zapracujeme na budování vlastní značky. Když nabídka na Bendu přijde, rád ji vezmu. Když ne, tak ne. 

A jak vidíte Terminátorovu blížící se odvetu s Attilou Véghem? 
Strašně moc držím Karlosovi palce. Hrozně si přeju, aby mu to vyšlo, ale nečeká ho nic jednoduchého, o kvalitě jeho soupeře se vůbec nemusíme bavit. Na druhou stranu, Karlos je fakt ve skvělé formě. Je hrozně velký. Dvakrát takový, než jakého ho znám. Je to můj trenér, ale hlavně skvělý kamarád, ať se stane cokoliv, budu stát při něm. O to víc mu fandím, aby tentokrát Attilu porazil.