Některý druh bizáru je i na mě moc, přiznal Rosenberg. Vrátí se ještě do ringu?

Robert Rosenberg.

Robert Rosenberg.FOTO: outsport.cz


S novou vizáží vypadá o několik let mladší, chuť boxovat v něm každopádně třímá dál. Devětačtyřicetiletý Robert Rosenberg nevyloučil, že by se na "stará kolena" vrátil ještě do ringu. Čeká na nabídku, které by ho oslovila ve všech směrech, soupeře si ale nevybírá. 


Ačkoliv se proslavil coby nejznámější český herec z filmů pro dospělé, možná málokdo ví, že Rosenberg je také hodně slušný boxer. Ve svém žižkovském gymu Bc Rebel cepuje talenty i nadšence všeho věku, on sám má na kontě desítky zápasů. Ten poslední absolvoval loni, kdy na úvodním turnaji Red Face přestřílel o 19 let mladšího influencera Tomáše Chlupa, od té doby se věnuje jen trenéřině. Plánuje se ještě vrátit zpět do akce?

"Hele, za pár měsíců mi bude padesát. Co bych od svého života ještě chtěl? Ale takhle, když přijde správná nabídka, tak do toho klidně půjdu, dokážu se opět připravit. Problém je v tom, že v mém věku už to stojí spoustu peněz i času," pousmál se Rosenberg v rozhovoru pro outsport.cz. 

Připustil, že by se pořád našlo dost těch, co by s ním chtěli vstoupit do ringu, on sám ale nevyřízené spory s nikým nemá. A pokud ano, už to prý dávno zapomněl. "V tomhle vás zklamu, já se o cizí lidi vůbec nezajímám. Nepamatuji si jména svých svěřenců, natož těch ostatních. Je mi tedy vážně jedno, proti komu bych šel, tohle absolutně neřeším. Jen bych byl rád, aby to po sportovní stránce dávalo trošku smysl. Aby to nebyla úplná blbost," konstatoval vyhlášený pohodář a jedním dechem ujistil, že zdravotně je na tom pořád dobře. 


"Nic mě netrápí, cítím se fajn. Jelikož trénuji každý den, nedávám si ani žádný deadline, po kterém bych do boxu už nešel. Osobně si myslím, že když se člověk udržuje, zrovna tenhle sport je možné dělat až do šedesáti. Stačí se podívat třeba na Mikea Tysona," řekl směrem k legendě, která v 58 letech absolvuje střet s rozjetým divočákem Jakem Paulem.

I kdyby se ale Rosenberg do ringu už nevrátil, práce bude mít pořád dost. Je vytíženým trenérem, na Red Face pak figuruje coby rozhodčí fackované přes zadek. Hodně bizarní disciplíny, na kterou si ale diváci už tak nějak zvykli. Rozhodně ji přijali kladněji než mnohé jiné. Třeba zápasy bezdomovců a postarších bezdomovkyň se setkaly s odporem a zajídají se i samotnému Rosenbergovi. 

"Přiznám se, tenhle druh bizáru je na mě trochu moc. Někteří fanoušci ho asi chtějí, já ale moc ne," uzavřel populární tvrďák.