Podvodníci mají smůlu, David Beckham vyhrál soudní spor o padělky

David Beckham.

David Beckham.FOTO: Profimedia.cz


David Beckham vyhrál soudní spor o 240 milionů liber proti podvodníkům, kteří na internetu prodávali padělky jeho designových výrobků DB Ventures. 48letý bývalý profesionální fotbalista vedl právní spor se zhruba 150 padělateli převážně z Asie, kteří na internetu prodávali imitace jeho značkových výrobků. Společnost DB Ventures, která nese Davidovo jméno na svém oblečení, vůních a doplňcích, podala kvůli ohrožení své značky v USA žalobu poté, co podvodníci na padělcích vydělávali spousty peněz.


A po několikanásobném projednávání soud podle deníku The Sun uznal nárok společnosti DB Ventures na trvalý soudní zákaz a zmrazení majetku padělatelů. "Jejich prodej představuje skutečnou hrozbu pro značku DBV a ovlivňuje udržitelnost jejího podnikání. Ovlivňuje také jednotlivce a společnosti, které je nevědomky zakoupí," uvádí se prý dále v žalobě, kterou The Sun cituje.

Díky tomu, že si společnost DB Ventures najala specialisty na ochranné známky The Sladkus Law Group bylo podvodníkům nařízeno ukončit prodej a vzdát se veškerého zisku. Jeffrey Sladkus vysvětlil, že padělatele bylo "obtížné vystopovat" kvůli neznámým a nesprávným adresám nebo telefonním číslům.


Podle deníku The Mirror rozsudek přichází poté, co se ukázalo, že společnost DB Ventures  v roce 2022 vyplatila oceňované osobě ve svém účetnictví plat ve výši 10 milionů liber. Společnost však údajně odmítla říci, zda tyto velké peníze šly legendárnímu fotbalistovi nebo někomu jinému. 

Účetnictví údajně pouze odhalilo, že tato výplata byla vyplacena nejlépe placenému řediteli. Zůstává tak na výběr mezi Davidem, Jamiem Salterem a Nickem Woodhousem. "Obávám se, že nebudeme zveřejňovat, kdo je nejlépe placeným ředitelem," uvedl dle The Mirror Davidův mluvčí.

Výplata, která se oproti předchozímu roku zvýšila o 384 procent, byla pětkrát vyšší než souhrnný plat ostatních 23 zaměstnanců DB Ventures. Tato firma je dceřinou společností DRJB Holdings Limited, Davidovy "globální společnosti pro správu značek". Společnost Seven Global, která se zabývá podniky Davida Beckhama, jež nespadají pod DB Ventures, dosáhla díky partnerství s firmami Adidas, Tudor a Safilo zisku 8,4 milionů liber.