Mikulášek si řekl o hodně tučné sousto. Z téhle bitky ale nic nekouká

Václav Mikulášek.

Václav Mikulášek.FOTO: OKTAGON MMA


Už za dvě měsíce ho čeká další zápas v Clashi, tuhle čím dál populárnější show přiveze domů do Ostravy. Oblíbený střelec Václav Mikulášek bude hlavní hvězdou COTS 8, jméno jeho soupeře ale zatím zůstává zahaleno mlhou. Bude to obr Alex Cverna? Dozvíme se už příští měsíc na tiskovce. O ještě slavnějšího protivníka si teď řekl Mikulášek sám, z téhle varianty ovšem nejspíš nic nebude. 


Právě Clash byl jedním z hlavních témat podcastu Osscast, kde Babu Jagu zpovídal Karlos Vémola. Hned na úvod se ho zeptal, zda je jeho cílem získat tam pás šampiona. "Proč bych to neměl chtít? Já v tom nevidím problém," řekl Mikulášek Terminátorovi, s nímž se v prosinci roku 2020 utkal v Oktagonu. A porážka právě s ním byla pro něj vrchol kariéry. Od té doby šel coby bojovník dolů, po loňském incidentu s trenérem a rozhodčím Jakubem Müllerem ho vedení organizace poslalo neúprosně pryč.

Svůj nový domov našel v Clashi i RFA a rád by tam vystoupal až úplně nejvýš. Jenže i když třeba v show Tomáše Le Syho by o pás mohl jít takřka hned, zas tak lehké to není. Skoro všichni soupeři se mu totiž zdárně vyhýbají. A to včetně šampiona jeho střední váhy Tomáše Křižana, který dopředu vzkázal, že svůj trůn proti němu obhajovat nehodlá. 


Mikulášek je tak nucen dívat se ještě dál. "Ať mi klidně dovezou někoho z ciziny. Měli jsme seznam zahraničních zápasníků, co už jsou třeba za tím primem, pořád ale mají obrovské jméno. Bavili jsme se třeba o Le Bannerovi. Naprosté legendě K-1, jenže kolik lidí ho tu bude znát? Z těch, co sledují Clash, asi vůbec nikdo," zmínil jednapadesátiletého francouzského zabijáka, jehož proslavil agresivní styl a KO úder. 

Když Vémola zmínil, že bitvou s Jardou Kotlárem by přilákal lidí víc, reakce jeho respondenta byla ale blesková. "To ne, s někým jako on bych do klece nešel. Bylo by mi ho líto," ujistil Mikulášek, který v Clashi zatím absolvoval jeden zápas. Na turnaji Seven Sins udolal Žraloka Patrika Hüblera. V prvním kole mu zlomil nos, v tom třetím ho ukončil.

S kým se utká 22. června v Ostravě?