Strašidelné rozmary počasí. Na golfu spadly obrovské stromy mezi diváky

Počasí ukázalo sílu.

Počasí ukázalo sílu.FOTO: Profimedia.cz


Bouřka, déšť, vítr a nakonec padající stromy při prestižním golfovém zápolení v Augustě. Kvůli počasí spadlo několik obrovských borovic mezi diváky, kteří sledovali golfové dění, samotní hráči byli jen pár desítek metrů daleko. Naštěstí se nikomu nic nestalo, stopadesátileté stromy nikoho nezranily. Tuto nepříjemnou zprávu napsal prestižní server skysports.com.


Druhé kolo Masters bylo přerušeno. Bouřky se očekávaly po celý den a pořadatelé turnaje posunuli všechny základní časy o 30 minut v naději, že se druhé kolo odehraje podle plánu.

Vzrostlé stromy spadly poblíž sedmnáctého odpaliště, fanoušci rychle reagovali a utekli do bezpečí. Na místo rychle dorazili dělníci s motorovými pilami a začali odklízet padlé borovice.

"Existovaly bezprostřední obavy, že mohli být na místě zranění, ale rychle se ukázalo, že tomu tak není, neštěstí se nekonalo," reagoval server skysports.com, když citoval oficiální prohlášení organizátorů.


"Bezpečnost a pohoda každého, kdo se zúčastní turnaje Masters, bude vždy nejvyšší prioritou klubu. Počasí budeme i nadále pozorně sledovat," stálo také v prohlášení.

"Seděla jsem, dívala se, čekala, až další skupina přijde k odpališti a spadlo to po naší levici. Vstala jsem a křičela. Říkala jsem si: 'Spadne to na mě?' Spadlo to nalevo od nás a bylo to opravdu děsivé. Kdyby vítr foukal trochu jiným směrem, mohlo to spadnout na nás," citoval očitou svědkyni Megan Hill server eu.augustachronicle.com.

Svůj postřeh přidal další divák Deshey Thomas. "Šišky nás udeřily do zad, otočili jsme se, podívali se nahoru a slyšeli ohlušující a praskavý zvuk. Strom rozdrtil deset židlí. Naštěstí jsme se odtamtud všichni dostali. Byli jsme požehnáni."

Podle záběrů z místa byly obrovské stromy vyrvány ze země i s kořeny. Augusta National Golf Club zažil dramatické chvíle, které nikdo neočekával, hlavní ale je, že se nikomu nic nestalo.