Jaromír Jágr jako ambasador Školy hokejových talentů

Jaromír Jágr, ikona světového hokeje.

Jaromír Jágr, ikona světového hokeje.FOTO: Rytíři Kladno

Jaromír Jágr je hokejovou legendou, která je známá po celém světě. V roce 2021 stal součástí projektu Školy hokejových talentů Kaufland, a to v roli jeho ambasadora. Cílem projektu je přispět ke změně sportovního prostředí. Projekt funguje již druhou sezonu, v rámci první sezony pro začínající hokejisty připravil program plný hokejových tréninku a jeho oblíbených cviků. 

aaaaa (hlasování ukončeno)

dva

50 %

jedna

50 %

Celkem hlasovalo 14 čtenářů


Jaromír Jágr se chce věnovat mladým talentům i v budoucnosti. Poukazuje však na to, že pokud chtějí mladí hokejisté uspět, musí do toho dát maximum. 


Jaromír Jágr usiluje o to, aby byl dobrým vzorem na ledě i mimo něj. "Jsem rád, že pokračujeme i v této sezoně s projektem Škola hokejových talentů od Kauflandu. Jedině tréninkem na ledě a neustálým opakováním se hokejista může posunout dál a o tom tohle přesně je. Sice jde o kempy pro určitou skupinu talentovaných hráčů, ale i tak to má smysl a já vidím, jak se kluci za rok zlepšili," říká Jágr.

 
Prvního ročníku hokejové školy se zúčastnilo 181 hokejistů (narozených v letech 2008 - 2011), osm hokejových klubů a 22 trenérů. Mladí hokejisté se věnovali přípravě na ledě, rozvoji osobnosti a zlepšovali svoji fyzickou kondici. Hráči strávili 75 hodin přípravou na ledě, 65 hodin osobnostním rozvojem a 22 hodin prací na fyzické kondici. 


Druhá sezona, která odstartovala 5. října 2022 se odehrává v podobném duchu jako ta první a opět se koná na kladenském stadionu. Stejně jako v první sezoně je připraven program, který obohacuje žáky školy a jejich rodiče o vědomosti z oblasti zdravého stravování pro sportovce, osobnostního rozvoje, fyzioterapie a dalších oborů, které mohou výrazně přispět k jejich růstu. 

Hráči nepřicházejí ani o cvičení na ledě, která vedou zkušení odborníci a trenéři, včetně hokejové hvězdy Jaromíra Jágra. S druhou sezonou se pojí i zahájení projektu Trenérské akademie, která má za cíl rozvíjet sportovní a manažerské dovednosti trenérů a manažerů klubů. Z trenérské akademie mají vzejít kvalifikovaní odborníci, kteří nabyté znalosti předají svému klubu. 

Program trenérské akademie zaškoluje trenéry v oblasti hokeje, managementu, psychologie, fyzioterapie, pedagogiky a správného životního stylu. Úkolem akademie je vychovat trenéry, kteří povedou klub a budou vyhledávat a učit nové talenty.