Chová se jako prase, je to ubožák, hlásí silák Grznár. Jak naložil s nabídkou od Red Face?

Filip Grznár na váze před akcí I Am Fighter.

Filip Grznár na váze před akcí I Am Fighter.FOTO: I Am Fighter


Tři zápasy, tři výhry. Takovou bilancí se v Clash of the Stars pyšní známý kulturista Filip Grznár, který tam jako jediný zatím nevynechal žádný turnaj. Chybět nebude ani na tom čtvrtém. V pražském O2 Universum vyzve 11. března slovenského trenéra a motivátora Martina "Pagyho" Sedláka. Koho by rád v kleci ztrestal místo něj? A jaký názor má na tuhle bojovou show jako takovou? Nejen o tom Grznár mluvil v rozhovoru pro outsport.cz.


Byť je Clash of the Stars na trhu jen krátce, hlavně u mladých diváků se stává fenoménem. Proč to podle vás lidi tolik baví?
Je to vážně super zábava, která nabízí od všeho něco. Některé zápasy jsou trochu sranda, další zase moc pěkné na koukání. Já se pak občas snažím o ty profi. Podle mě si zkrátka každý přijde na své. Zároveň to funguje jako motivace pro mladší generaci, což je hodně důležitá věc. Když totiž děti vidí ty velké sportovní hvězdy, jsou to pro ně bohové. Myslí si, že na jejich úroveň se zkrátka nikdy nedostanou. Tady ale vidí zápasit i ty, co se sportem vůbec neživí, přesto něco natrénují a nakonec to díky tomu nějak zvládnou. Myslím si, že něco takového motivuje děti mnohem víc.

Tak velký zájem o tuhle show vás tedy ani trochu nepřekvapil?
Určitě ne. Třeba v Polsku fungují zápasy influencerů už delší dobu a lidi to prostě baví. Bylo jasné, že v Česku to bude to samé.

Teď se na scénu valí ještě organizace Red Face, neboli fackovaná. Lákalo by vás si to tam jít zkusit?
To zase ne. Nabídku jsem od nich dostal, i za celkem slušné peníze. Můj šálek čaje to však není. Já rád bojuji v MMA. Ať už tady nebo v rámci jiných organizací.


Když jste naposledy zápasil na I Am Fighter, z výhry se radoval váš soupeř Frederico Komuenha. Někteří ho možná trochu podceňovali, přitom teď dostal laso z polské KSW…
Vím o tom. Upřímně říkám, že mě to vlastně ani nepřekvapilo. Byl to fakt hodně šikovný a kvalitní soupeř. Na druhou stranu, já to tehdy strašně po*ral. Zrovna s ním to bylo hlavně o tom, abych neudělal žádnou velkou chybu. Já ji bohužel udělal a doplatil jsem na ni. Tenhle kluk ji okamžitě využil. 

Chuť jste si spravil v hlavním zápase Clash of the Stars 3, kde jste v pořádně napjaté atmosféře porazil Psychopata Aleše Bejra. Jak na tuhle výhru vzpomínáte? A co s odstupem času říkáte na šílenosti, které váš soupeř vyváděl už před bojem? 
S ním to bylo fakt vyhrocené. Měl jsem z toho celkem bobky, navíc jsem šel kvůli němu do klece už otevřený. Ve výsledku mě to všechno ale ještě více vyhajpovalo. 

Hodně se řešilo, zda ty jeho úlety nebyly jen hrané…
Hrané to určitě nebylo. On už prostě takový je.


Musel jste se hodně držet, abyste mu neoplácel stejně?
To určitě ano, nějaké rány tam však padly i tak. Pokaždé jsem se holt neudržel (směje se). 

Jste rád, že už zápas s ním máte za sebou?
Ale ne. Mě to fakt bavilo. 

Stali se z vás kamarádi? 
Kamarádi ne. Náš spor jsme ovšem ukončili v kleci.

Tam vás v březnu bude čekat Slovák Pagy. Jak náročný to bude soupeř?
Je to hodně silnej kluk, technicky určitě zdatnější než Bejr. Těším se na něj.

Připouštíte si něco jiného než vítězství?
To ukáže až čas. V MMA to pro mě bude už třináctý zápas a dobře vím, že stačí jedna chyba a všechno jde do háje. Samozřejmě chci vyhrát, obavy z výsledku však určitě nemám. Uvidíme, jak to bude probíhat. Coby wrestler se Pagy asi pokusí to svazovat. Mou výhodou je zase to, že už mám celkem vyváženou zem i postoj, Sám jsem zvědav, jak to dopadne. 

A je někdo, na koho byste měl v kleci chuť potom?
Nevyřízené účty mám s Benem Christovaem. Ten to ale asi nikdy nevezme, což samozřejmě chápu. Osobní spor mám pak s Lukášem Roubíkem, toho bych chtěl dostat fakt moc. Na sociálních sítích se chová jako prase, přitom nemá vůbec koule se mi postavit. Je to obyčejný ubožák a pose...