Mistrovství světa a milostné hrátky přímo u trati

To by jeden nevěřil...

To by jeden nevěřil...FOTO: Jourdan Serderidis Rally Fans


Letošní 91. ročník Rallye Monte Carlo se tentokrát uskuteční i u nás v České republice. Málokoho by asi napadlo, že při zběsilých závodech WRC zahlédne také něco víc než jen rychlá auta. Ke kuriózní situaci došlo při zahajovacích jízdách ve Francii 19. - 22.1.2023.


Při projíždění jedné z nočních částí trati řecký jezdec Jourdan Serderidis natočil na palubní kameru svého Fordu Puma pár, který se těsně vedle trati oddával milostným hrátkám. Těžko říct, jestli na dvojici právě přišly choutky nebo je zkrátka natolik vzrušila přítomnost rychle projíždějících aut. Rušit se ovšem nenechali ani dalším přihlížejícím divákem, který stál pouze malý kousek od nich.

Na své si při letošním mistrovství světa v automobilových soutěžích přijdou i čeští fanoušci, a to při části Středoevropské rallye, která letos poprvé v historii bude v říjnu startovat právě v Praze a její česká část se pojede v jihozápadní části republiky. Pokračovat bude dále i v Německu a Rakousku.

"FIA World Rally Championship v České republice je snem našich fanoušků mnoha generací. A nám se ho společně s přáteli z partnerských federací Německa a Rakouska povedlo naplnit," uvedl prezident AČR Jan Šťovíček v tiskové zprávě. Středoevropská rallye v termínu od 26. do 29. října bude předposledním závodem seriálu. Šampionát skončí v polovině listopadu v Japonsku.


V závodech máme také své "želízko v ohni", jezdce týmu Yacco ACCR Team spadajícího pod Autoklub ČR Erika Caise s navigátorem Petrem Těšínským, kteří soutěží v kategorii WRC2 a na loňské Rallye Monte Carlo se umístil na krásném druhém místě. Posádka se představí se zbrusu novým vozem Škodou Fabia RS Rally2.

"Uvědomuji si, že tato sezona je hodně důležitá. Snažím se, abych na sebe nevyvíjel až moc velký tlak, ale vím, o co pojedu. Prostě se soustředím na svou práci a na konci roku uvidíme," říká český reprezentant.