Zůstane Messi u PSG? Zálusk mají další kluby

Kde se nakonec usadí Lionel Messi.

Kde se nakonec usadí Lionel Messi.FOTO: Facebook Lionel Messi


Skvělá trefa Lionela Messiho zajistila Paris St-Germain výhru nad Toulouse. PSG tak vévodí francouzské lize nad Marseille, která je aktuálně na druhém místě. I přes to, že v sestavě Pařížanů tentokrát chyběli výrazní hráči klubu Neymar a Mbappé, Lionel Messi svému týmu vystřelil toužené vítězství. Zápas se sice pro domácí zpočátku nevyvíjel příliš příznivě, závěrečnou trefu Lionela Messiho pak už ale Toulouse dorovnat nedokázalo.


Messi je pro současný profesionální fotbal zkrátka něco jako ikona. Ať se koukneme na loňské mistrovství světa v Kataru, kdy se právě tento šikovný Argentinec zasloužil o vítězství pro svou zemi nebo na francouzskou první ligu, ve většině případů slyšíme jméno Lionel Messi.

V poslední době se ovšem čím dál častěji skloňují možnosti Messiho přestupu. Jeho angažmá u Paris St-Germain končí s aktuální sezónou, stále více klubů se tedy netají tím, že by o tohoto sedminásobného držitele Zlatého míče měli zájem. Ještě koncem loňského roku se francouzské sportovní noviny plnily titulky o informaci, že Messi s působením u PSG pokračuje i další sezónu. V současnosti už se ovšem zdá, že všechno může být nakonec jinak a o možném prodloužení působení u PSG se stále jedná.

Mezi kluby, které si na Messiho dělají zálusk, patří i jeho předchozí klub španělské Barcelony, FC Barcelona má aktuálně nového trenéra Xaviera Hernándeze z Kataru. Tento jednačtyřicetiletý stratég má podle dostupných informací zájem předběžně oslovit Lionela Messiho s nabídkou návratu do klubu po konci jeho angažmá v Paris Saint-Germain.


O Messiho by ovšem měli zájem také za "velkou louží". Floridský klub Inter Miami, za který se nechal slyšet bývalý anglický hráč David Beckham, by tak Messiho také rád přivítal.

Lionel Messi patří k nejlepším fotbalistům současnosti a při zmíněném loňském mistrovství světa získal také titul nejlepšího hráče. V každém případě bude velice zajímavé sledovat, jak se tento Argentinec rozhodne a jestli, podobně jako Ronaldo, zvolí na závěr kariéry nějaké exotické angažmá.