Ztracený biatlonista stále není nalezen. Objevily se ale nové stopy

Jak tento příběh skončí?

Jak tento příběh skončí?FOTO: Profimedia.cz


Norským biatlonovým světem zmítají nepokoje. Nadějný mladý biatlonista Eivind Sporaland je již téměř čtyři týdny nezvěstný. Nyní má prý policie nové stopy. 22letý Eivind Sporaland je pohřešován od 19. března. Po biatlonistovi už pátrala policie v Lillehammeru. Zatím marně.


Dle německého portálu bild.de bylo vyšetřování předáno tajné službě. A nyní, zhruba po dvou týdnech, se měly objevit nové stopy, které by mohly přispět k vyřešení případu. Údajně byl totiž po Velikonocích nalezen mobilní telefon mladého závodníka, Sporaland by tedy mohl být stále naživu. 

Co to nyní pro případ znamená? To ještě není jasné. Policie totiž neprozradila, kde přesně byl mobilní telefon nalezen. Jak ale uvedla vedoucí vyšetřování Ragnhild Ouren z policejní stanice v Lillehammeru, na telefon narazili na volném prostranství náhodní chodci. V dalších krocích by k němu policie chtěla získat přístup, aby získala nové stopy. S případem by totiž mohlo také souviset vloupání v obci Gausdal nedaleko Lillehammeru.


"Byly tam ukradeny věci, které neměly velkou hodnotu. Vypadá to, že zloděj vzal věci, které jsou potřebné k přežití ve volné přírodě," cituje portál bild.de vedoucí vyšetřování Ouren." Stále sledujeme stopy a v případě potřeby se jimi budeme zabývat. Pokud se někdo dozví o něčem takovém, jako bylo vloupání v Gausdalu, měl by nás kontaktovat."

O něco podobného žádala Sporalandova matka už před Velikonocemi. "Doufáme, že lidé budou trochu ostražitější a dají nám vědět, pokud si všimnou něčeho, co není tak, jak by mělo být," apelovala dle webu bild.de na veřejnost. "Každý, kdo má děti, si dokáže představit, jak brutální je chodit v nejistotě," přidává se jeho otec.

Sportovcovo auto bylo nalezeno už před několika týdny v Lillehammeru. Po samotném Sporalandovi pátralo mnoho dobrovolníků. Na Twitteru se dokonce objevila výzva policie s jeho popisem: štíhlý a 1,80 metru vysoký. V době, kdy byl naposledy spatřen, měl na sobě modrou péřovou bundu, tmavé kalhoty a červené tenisky a na hlavě měl čepici.