Životní styl a disciplína Cristiana Ronalda motivuje celý tým

V novém působišti.

V novém působišti.FOTO: Cristiano Ronaldo


Ronaldo je podle všeho aktuálně v nejlepší formě a ve svých osmatřiceti letech podává neskutečné výkony. Tak dobrou kondici ovšem nemá zadarmo, za vším samozřejmě stojí spousta dřiny, odříkání a zdravého životního stylu. Portugalská legenda je známá svou rutinou ve cvičení, zdravým stravováním, pravidelným odpočinkem a spánkem a od svého příchodu do Al Nassr své tréninkové a výživové standardy ještě zvýšil.


V průběhu února vstřelil osm gólů a poskytl dvě asistence během čtyř zápasů, na jejichž základě byl jmenován hráčem měsíce Saúdské profesionální ligy.

S takovou formou by mu "cheat day" vyčítal málokdo a nejinak tomu bylo i při zveřejnění fotografie, kde na trůnu sedí pouze ve spodním prádle, ukazuje svou dokonalou postavu a pochutnává si při tom na dortu ve tvaru fotbalového míče. Fotografii zároveň okomentoval slovy: "Proměňte svůj hlad po vítězství ve svou největší sílu."

Tréninkové a výživové standardy zvýšil Ronaldo také svým spoluhráčům v týmu Al Nassr. Španělský odborník na výživu Jose Blesa létá do Saúdské Arábie jednou měsíčně, aby klubu Al-Nassr pomohl. Pro server The Sun poskytl pohled na Ronaldův vliv na tým.


"Nebyl jsem si jistý tím, stejně jako všichni ostatní, jaké bude s ním pracovat a jestli se klub pod jeho vlivem hodně změní, ale nenašel jsem profesionálnějšího fotbalistu, než je on. Je první, kdo přijíždí na trénink a poslední, kdo odchází. Cristiano mi hodně pomáhá, protože už ho nemůžeme nic naučit, ale vytváří kolem sebe školu. Ostatní hráči dělají to, co on, protože všechno, co dělá, je pro zlepšení výkonu úžasné. Od té doby, co je tady, všichni hráči trénují intenzivněji a dodržují přísnější dietu. Neviděl jsem takový klub, ve kterém by se hráči zlepšili prakticky o devadesát procent ve složení těla. Pokaždé, když je vidím, mají méně tuku a více svalů. Je luxus tam pracovat."

Ronaldo vede velice disciplinovaný životní styl, může jíst až šest jídel denně, přičemž ryby tvoří velkou část jeho stravy. Obzvláště oblíbené má mečouny, tuňáka a dušenou tresku. Za magickou součást svého jídelníčku považuje kuře, kvůli vysokému obsahu bílkovin a nízkému obsahu tuku. Ke snídani si Ronaldo například rád dopřeje vejce nebo šunku se sýrem a nízkotučný jogurt, k večeři maso nebo zmíněné ryby.