Žena dostala zákaz vstupu do posilovny kvůli fotce transgender ženy

Společnost Planet Fitness má jasno...

Společnost Planet Fitness má jasno...FOTO: Profimedia.cz


Společnost Planet Fitness odmítla odvolat své rozhodnutí zakázat vstup člence, která narazila na "trans ženu" holící se v ženské šatně. V prohlášení, které sdílel twitterový účet Libs of TikTok, se uvádí, že ačkoli se někteří členové mohou cítit nepříjemně při sdílení sociálních zařízení, "toto nepohodlí není důvodem k odepření přístupu transgender členovi".


Aféra se rozpoutala poté, co Patricia Silva podrobně popsala incident ve svém fitness na Aljašce, kde viděla se v šatně holit transgender ženu. Silva právě dokončila cvičení v provozovně Planet Fitness, když viděla "muže s penisem" jak se holí před dvanáctiletou dívkou. Silva "trans ženě" řekla, že by měla používat mužskou šatnu. Ona jí na to odpověděla, že jsou "LGB", načež ji Silva vyfotila a sdílela na internetu. Zážitek v ní vzbudil takový šok, že se o něj následně podělila ve videu na Facebooku.

V reakci na tento incident společnost Planet Fitness zrušila Silvě členství. Dále na ni podala policejní oznámení, jelikož porušila pravidla posilovny, když v šatně pořizovala fotografie a/nebo videa. Její jednání bylo v rozporu se závazkem posilovny "vytvářet inkluzivní a bezpečné prostředí".

Ve svém prohlášení posilovna uvedla, že zaměstnanci by měli "pracovat se členy a zaměstnanci na řešení tohoto nepohodlí a na podpoře klimatu porozumění, které je v souladu s neodsuzujícím charakterem společnosti Planet Fitness".


"Zaměstnanci Planet Fitness se budou snažit oslovovat transgender členy jmény, tituly, zájmeny a dalšími výrazy odpovídajícími jejich pohlavní identitě, kterou sami uvádějí, pokud jsou zaměstnancům Planet Fitness přiměřeně známí," pokračuje oznámení. Takže "transgender žena bude oslovována preferovaným jménem a ženským zájmenem" a "transgender muž bude oslovován svým preferovaným jménem a mužským zájmenem".

V závěru prohlášení se uvádí, že posilovna "si vyhrazuje právo okamžitě ukončit členství osoby za jakékoli porušení těchto zásad".

"Jako poskytovatel zóny bez odsouzení se společnost Planet Fitness zavázala vytvářet inkluzivní prostředí. Naše zásady nediskriminace na základě pohlavní identity uvádějí, že členové a hosté mohou využívat tělocvičny, které nejlépe odpovídají jejich upřímné, osobně nahlášené pohlavní identitě," stálo ve vyjádření společnosti pro portál Daily Mail.   

"Členka, která zveřejnila příspěvek na sociálních sítích, porušila naše zásady týkající se mobilních zařízení a pořizování fotografií osob v šatně, což vedlo k ukončení jejího členství."