Zemřela legenda Realu Madrid

Real Madrid truchlí...

Real Madrid truchlí...FOTO: kaocko.cz


Real Madrid truchlí poté, co jejich bývalý hráč, trenér a zejména čestný prezident Amancio Amaro Valera zemřel ve věku 83 let. Legenda Realu Madrid Amancio Amaro hrál za klub v době svého zlatého období 14 let, během kterých vstřelil neuvěřitelných 155 gólů.


Amara jeho fanoušci zbožňovali, se španělským týmem odehrál 471 zápasů a pomohl mu k devíti ligovým titulům poté, co přišel z Deportiva La Coruna v roce 1962. 

Amaro byl přezdíván El Brujo (Kouzelník) a stal se čestným prezidentem klubu. Jeho odchod byl oznámen na oficiálních stránkách Realu Madrid: "Real Madrid C.F., jeho prezident a představenstvo jsou hluboce zarmouceni ze smrti Amancia Amara, čestného prezidenta Realu Madrid a jedné z velkých legend našeho klubu a světového fotbalu. Real Madrid by rád vyjádřil soustrast a náklonnost jeho manželce Consuelo, jeho dětem Óscarovi, Belénu, Amanciovi, Patricii, Marcosovi a Claudii, jeho bratru Juanu Carlosovi, jeho vnoučatům a všem jeho příbuzným, kolegům a blízkým. Vždy byl příkladem pro fanoušky Realu Madrid a pro celý svět sportu."

V roce 1966 vyhrál šestý evropský pohár pro Real Madrid na Heysel stadionu v Bruselu, v historickém finále, ve kterém vstřelil první gól španělského týmu, který porazil Partizan Bělehrad. Kromě evropského poháru v roce 1966 vyhrál Real Madrid s Amarem devětkrát ligu a třikrát španělský pohár. Amancio byl také součástí týmu FIFA World Cup, který čelil Brazílii na stadionu Maracana v roce 1968.


Po skončení hráčské kariéry se Amaro stal trenérem v Castille, dceřiném týmu Realu Madrid. V roce 1984 je dovedl k druholigovému titulu a dodnes zůstávají jediným pomocným týmem, kterému se to podařilo.

V následující sezóně převzal vedení prvního týmu Realu Madrid, který získal vítězství v Ligovém poháru a Poháru UEFA. S Amanciem během jeho trenérského období vznikla jedna z nejdůležitějších generací mladých hráčů v historii Španělska: Quinta del Buitre.