Zemětřesení v kleci. Do MMA se chystají obři, kteří mají přes 150 kilo

Martyn Ford.

Martyn Ford.FOTO: Profimedia.cz


Obři z gymu a siláci míří do MMA klece. Bývalý silák Eddie Hall nyní oficiálně potvrdil svůj vstup do bojových sportů. Už má datum svého prvního MMA zápasu i své první protivníky. Není to první sport, do kterého se bývalý nejsilnější muž světa vrhnul. Již dříve oznámil, že plánuje soutěžit v kulturistice a hodlá snížit váhu na 175 kg. A dokonce se pustil i do boxu, kde zatím ovšem moc neuspěl. 


Jeho poslední oznámení však i tak vyvolalo značnou míru pozornosti. S fanoušky na Instagramu se totiž podělil o informaci, že se s třemi dalšími siláky zúčastní vyřazovacího turnaje MMA. Ten je naplánován na 17. února 2024 pod hlavičkou Finisher Championship v Kataru. V soutěži se k němu připojí úřadující nejsilnější muž světa Mitchell Hooper, americký strongman Brian Shaw a britský kulturista Martyn Ford, který se už v minulosti měl objevit v polské organizaci KSW.

"Dnes jsem podepsal smlouvu na MMA zápas! 17. února budu součástí vyřazovacího turnaje proti Brianu Shawovi, Martynu Fordovi a Mitchellu Hooperovi na Finishers Championship. Trénink už začal a já miluji výzvu, kterou to přineslo," napsal Eddie do popisku fotky.

Oznámení vyvolalo značné vzrušení a sklidilo různorodé reakce fanoušků bojových sportů. "Jsi aktivnější než Jon Jones," okomentoval post jeden fanoušek s narážkou na zápasníka UFC.


"Do háje! To bude obrovské množství lidí v kleci! Měli by ji raději vyztužit pro to množství ran, kterému by její stěny mohly být vystaveny!" byl ohromen další. "Přesně tak... doufám, že to bereš vážně. Bylo trapné sledovat, jak ti Thor dává na pr***," okomentoval třetí.

Poslední komentář odkazuje na zápas, ve kterém se Eddie Hall v březnu 2022 utkal v ringu se svým dlouholetým siláckým rivalem Thorem Bjornssonem. Fanoušky vysoce očekávaný boxerský amatérský zápas na 6 kol se odehrál v Abú Dhabí a byl označován za "nejtěžší boxerský zápas v historii". 

Navzdory očekávání rvačky se zápas ukázal jako pouhá technická přehlídka, ve které jasně dominovala hvězda seriálu Hra o trůny. V průběhu zápasu Bjornsson účinně využíval své výškové i rozměrové převahy a "Bestii" Halla likvidoval dobře provedenými údery. Nakonec si Bjornsson zajistil vítězství jednomyslným rozhodnutím a jeho výkon mu vynesl speciálně vyrobený pás "Titan Championship".