Zbavit se Ronalda? Jedno z nejhorších rozhodnutí v historii fotbalu, píší v Anglii

Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo.FOTO: Profimedia.cz


Starý Cristiano Ronaldo je zpátky! Za posledních deset zápasů vstřelil osmatřicetiletý Portugalec čtrnáct gólů a přidal dvě asistence. Na Ostrovech jsou z toho paf a známý novinář Piers Morgan si neodpustil rýpanec do manažera Manchesteru United Erika Haga. A to kvůli tomu, že se klub loni v listopadu hvězdy zbavil. „Bylo to nejhorší rozhodnutí v historii fotbalu,“ napsal expert poté, co dal CR7 dva góly v dresu týmu Al Nassr. Informaci přinesl deník The Sun.


Fanoušci se baví dobrým fotbalem a krásnými góly, které Portugalec střílí. První dal z penalty, druhý pak levačkou, kterou mnoho fotbalistů vnímá jako svou slabší nohu. „Je to nejúžasnější slabá noha, jakou kdy viděl svět,“ glosuje parádní zásah Ronalda proti celku Al Adfalah jeden z fanoušků.

Pravdou je, na začátku minulé sezony to mezi Ronaldem a Manchesterem United skřípalo. Týmu se nevedlo, nezářil ani CR7 a vše vyvrcholilo v listopadu rozchodem. „Cristiano Ronaldo opustí Manchester United po vzájemné dohodě, a to s okamžitou platností. Klub mu děkuje za mimořádný přínos během jeho dvou angažmá na Old Trafford, kdy v 346 zápasech nastřílel 145 gólů, a přeje mu i jeho rodině do budoucna vše dobré," uvedl klub v prohlášení.

Pak už se jen řešilo, kde bude Portugalec hrát dál. Nakonec kývl na královskou nabídku ze Saúdské Arábie. V novém prostředí se chvíli rozkoukával, ale teď už zase frčí naplno a užívá si fotbalu. To potvrzuje i jeho krásný gól levačkou. „156. gól slabší nohou od Největšího všech dob." klaní se Ronaldovi jeden z fanoušků.


A událost nenechal být ani zmíněný novinář Morgan. "Dnes v noci další dva góly pro Cristiana, včetně toho krásného, který opět naznačuje, že rozhodnutí Ten Haga vyhodit ho, bylo jedním z nejhorších v historii fotbalu."

Fanoušci jsou pochopitelně ve varu. Řada z nich upozorňuje na obrovský rozdíl mezi soutěžemi jako je ta v Saúdské Arábii a anglická Premier League. „V osmatřiceti je ale Ronaldo stále vynikající, rád uvidím kohokoliv dalšího v tomhle věku, kdo dokáže to, co on,“ napsal další ze zastánců CR7.

Ať už padly názory jakékoliv, na závěr zazněl jeden, který snad musel všechny fanoušky spojit. „Vidět Ronalda šťastného v saúdské lize je pro mě skvělou zprávou. Milionům fanoušků rozdává léta tolik radosti, je to skvělý fotbalista.“