Zápasu s Vémolou bych se nebránil. V budoucnu to možná vyjde, řekl Benda

Karlos Benda.

Karlos Benda.FOTO: Clash of the Stars


Je nejpopulárnější tváří Clash of the Stars. Bojovníkem, s nímž by si tam přál změřit síly snad úplně každý. Na turnaji číslo 8 dostane šanci influencer Taxi Kar, pro něhož to v téhle show bude premiéra. „Myslím si, že amatéry jako on prostě musím porážet, ale pořád je to MMA a v něm se může stát cokoliv. Vzpomeňte si, jak dopadl Rendys, když v kleci naháněl Žraloka,“ pousmál se Karlos Benda při rozhovoru pro naše stránky.

Karlosi, co říkáte na soupeře?
Musím říct, že hledání soupeře bylo tentokrát náročnější. Bylo tam spoustu proměnných, spoustu problémů, nakonec to ale dopadlo celkem dobře. Je mi sympatické, že se toho Radek vůbec nebojí. Na staredownu šel hned do mě, což mohlo vypadat všelijak, ale za mě proč ne. Jestli s tímhle odhodláním nastoupí i do klece, mohl by z toho být super zápas. K soupeři mám respekt, na druhou stranu ale říkám, že v boji budu ve všem lepší. Nevím, na co jiného by mě tam mohl dostat než na nějaký lucky punch, ale třeba mě překvapí. Uvidíme. 


V Clashi se na vás stojí dlouhá fronta. Zaslouží si takovou šanci zrovna Taxi Kar?
To je dobrá otázka. Ale jak říkám, hledání soupeře bylo nyní hodně komplikované. Dokonce natolik, že jsem si sednul s vedením Clashe a udělali jsme plán mých budoucích soupeřů. Obsahuje pět až šest lidí, většinu z nich si lidi asi domyslí. Jsou tam ale dvě jména, která budou velké překvapení. Zvlášť jedno z nich je vážně obrovské. Tohle nebude nikdo čekat.

Že by Karlos Vémola? 
Já bych se tomu nebránil. Samozřejmě ale pouze v postoji, jít s ním na zem by nemělo žádný smysl. Nicméně Karlos to není. V budoucnu možná vyjde i zápas s ním, zatím ale ne. 

Určitě však můžete potvrdit, že na tom seznamu je Tadeáš Růžička, Žralok či Jarda Kotlár.
Potvrdit to nemůžu, ale přemýšlíte správným směrem (s úsměvem).


Když nebudu počítat souboj s Filipem Roubíčkem, do klece jdete vždycky s tím, že v ní můžete jen ztratit, tentokrát to ale bude platit přímo extrémně. Máte stejný pocit?   Řekl jste to velice dobře. Tenhle pocit mám čím dál víc. Kdybych šel proti Mawarovi, Vaškovi Mikuláškovi a prohrál s nimi, kromě hejtrů by se do mě asi nikdo nepustil, zrovna proti těmhle dvěma bych mohl jenom překvapit. Jinak ale cítím, že už každý čeká, kdy a s kým prohraju. Nejsem neporazitelný. Je mi jasné, že ta chvíle přijde, mým úkolem je ji oddalovat co možná nejvíce. Upřímně, nemyslím si, že zrovna Taxi Kar by mě mohl nějak ohrozit. Jasně, může dobře trefit, jenže to se nestane. Nejsem profík, ale trénuji s nimi a alespoň chvíli proti nim dokážu držet krok. Musím zdůraznit, že tak dobrý jako oni samozřejmě nejsem, ale zlepšuju se. Když jsem začal spárovat s Petrem Bartoňkem, dělal si ze mě vyloženě dobrý den. Teď už to však neplatí. Dokážu mu dát ránu, dokážu si na něj počíhat. Sice mě pokaždé porazí, ale už je to celkem hratelný, už nejsem na tréninku za de*ila. To mi samozřejmě lichotí. I proto si myslím, že amatéry jako Taxi Kar prostě musím porážet, ale pořád je to MMA a v něm se může stát cokoliv. Vzpomeňte si, jak dopadl Rendys, když v kleci naháněl Žraloka. 

Pokud byste měl Taxi Kara porovnat s Tomem Atomem, s nímž jste se měl pobít původně, který z nich by z toho vyšel lépe? 
Těžko říct. Taxi Kara jsem totiž v akci vůbec neviděl. Nevím, jak trénuje, jak moc je silný. V tuhle chvíli je to pro mě jedna velká neznámá. Vážně se mi ale líbí, že se vůbec nebojí. V očích svých soupeřů jsem někdy viděl nejistotu, zrovna u něj ale vůbec ne. Cítil jsem z něj odhodlání, což je jenom dobře.

Co se týče Atoma, chcete mu dát ještě jednu šanci?
Mě osobně zápas s ním moc neláká, nic mi to nedá. Pokud ale vedení Clashe bude chtít, tak do toho půjdu.

A jak to vypadá s vaším možným startem v KSW?
Poslední info je asi tři měsíce staré. Vím, že jsem v jejich hledáčku, že když by potřebovali nějaký turnaj doplnit, mohl bych dostat šanci. Takhle to i beru. Když to přijde, tak přijde, když ne, hroutit se kvůli tomu nebudu. Rozhodně to není něco, k čemu bych se upínal. Na 95 % bych tam dostal, já sám bych ale o KSW zájem měl. Určitě však nejsem hoden toho, abych se tam nějak hlásil. Je mi jasné, že je tu spoustu lepších bojovníků, co by si KSW zasloužili více než já.