Z armády do Red Face. Chci odsud vymlátit ten bizár, řekla vojanda Martina

Martina Sedláčková.

Martina Sedláčková.FOTO: se souhlasem Martiny Sedláčkové


Pracovala v armádě, byla vycvičena na to chránit Českou republiku. Zanedlouho své zkušenosti uplatní v kleci. Sympatická Martina Sedláčková bude jednou z bojovnic na Red Face 3, v zápase dvou silných žen se utká s Karolínou Hrbkovou. Od Martiny ale žádný bizár nečekejte. Do organizace přišla s cílem ho vymlátit!


Martino, jak jste se dostala do Red Face?
Zúčastnila jsem se castingu a prošla oběma koly. Měla jsem mít zápas už v prosinci, ale bohužel se to zrušilo. Nedávno mi šéf napsal, že mi našel jinou soupeřku, že bych se mohla pobít s Karolínou Hrbkovou. A já to vzala. 

Je mezi vámi něco osobního? 
To určitě ne. Obě jsme sportovkyně a chtěly jsme mít spolu zápas. Dohodly jsme se na MMA, i když jsem ho nikdy předtím nedělala.

S bojovými sporty máte ale zkušenosti…
To ano. Rozkouskovaně se jim věnuji už pět let. Dělala jsem musado, což je boj zblízka pro ozbrojené složky, pak thajský box, až jsem skončila u boxu klasického. 

Co z toho vás oslovilo nejvíce? 
Každý sport má něco do sebe. V thajském boxu je to hlavně o kolenou a loktech, v boxu o práci nohou, o úhybech. Každý ten sport vám zkrátka dá něco trochu jiného.

Za sebou máte i práci v armádě. Jak se vám tam líbilo? 
Líbilo se mi tam moc. Osm let jsem byla členkou aktivních záloh, pak jsem přešla do profi vojska. Bohužel pro mě jsem ale nastoupila na špatný útvar, byli tam špatní lidi. Mezilidské vztahy nebyly vůbec dobré, takže jsem musela odejít.


Uplatníte zkušenosti z armády i v kleci?
Nějaké určitě ano. Mám v sobě režim, disciplínu, snad i tvrdost. 

Čím se odměníte, až Hrbkovou porazíte? 
Plánuji si našetřit na auto, usnadní mi to život ve všech směrech. A samozřejmě mám v plánu menší dovolenou. 

Vyděláte si zápasem na obě věci? 
To rozhodně ne, tolik peněz určitě nedostanu. Já jsem ale skromný člověk. Dovolená po Čechách, nějaký prodloužený víkend, to jistí (směje se).

A co si myslíte o Red Face jako o organizaci? 
Já jsem tady za normální lidi. Chci odsud vymlátit ten bizár. Ty rádoby zápasníky, co s bojovými sporty nemají nic společného. V tomhle směru by se Red Face mohla trochu polepšit, i proto chtěla začít zase od píky. Já v první řadě doufám, že se galavečer znovu nezruší, že konečně dostanu šanci zápasit. 

Je složité trénovat znovu v nejistotě? 
Já trénuji pořád. Není to tak, že kdyby žádný galavečer nakonec nebyl, přišlo by všechno vniveč. Jen by mě to hodně mrzelo, zvlášť když kvůli zápasu teď netrénuji box, ale připravuji se komplexně na MMA. Navíc si celou přípravu hradíme ze svého. 

Když se turnaj uskuteční, budete v Red Face bojovat i dál?
Uvidíme, ale s jídlem roste chuť. Věřím, že zápas bude, že určitě vyhraju. Kdyby mi chodily nabídky i dál, pár zápasů bych ještě vzala.