Wrestlingová hvězda apeluje na fanoušky, aby nepodceňovali preventivní kontroly kůže

Alexa Bliss.

Alexa Bliss.FOTO: Profimedia.cz


Alexa Bliss, jedna z největších hvězd wrestlingu, na sociálních sítích sdílela důvod, který ji držel od ledna mimo ring. Bojovala totiž s rakovinou kůže.


Jedenatřicetiletá wrestlerka se v ringu naposledy ukázala v lednu, kdy se jí nepodařilo získat souboj nad Biancou Belair. Během tohoto týdne sdílela, že kvůli flíčku na obličeji podstoupila biopsii a ukázalo se, že jde o bazaliom. "Ano, měla jsem skvrnu na obličeji a ta se zhoršila," napsala zápasnice na Twitter. "Tak jsem šla na biopsii. Byl to bazaliom. Během procedury doktor našel i další dlaždicové buňky, takže to byl rychlý a snadný zákrok. Jsem ráda, že si pleť vždy nechávám zkontrolovat."

Spolu s fotkou místa, ve kterém zákrok podstoupila, na instagramových stories zveřejnila, že se vyléčila. "Drahé mladší já, měla by ses vyhnout soláriím," popis fotky začíná. "Teď už je to ale za mnou! Děkuji American Skin Institute, že jste se o mě postarali!" Podle Skin Care Foundation je každý rok bazaliom diagnostikován v 3,6 milionech případů, nicméně je léčitelný, pokud je nalezen včas a je zvolena správná léčba.

Fanoušky toto oznámení nenechalo chladné, a tak se screenshot daného stories rychle rozšířilo po internetu. Sama Bliss pak na Twitteru reagovala: "Děkuji! Nemějte strach, léčba je krátká. Vždy si nechte kůži zkontrolovat! Obzvláště, pokud jste na slunci nebo chodíte do solárií."


Bliss není jedinou hvězdou, která se otevřela o své zkušenosti s rakovinou kůže. O svou zkušenost se podělila také americká hvězda reality-show, Teddi Mellencamp. V loňském roce jí bylo diagnostikováno 12 melanomů, načež byla prohlášena za uzdravenou. V lednu se však s fanoušky na Instagramu podělila o výsledky kontrolní prohlídky.

"Šla jsem na svou 4-6 týdenní prohlídku a lékaři zpozorovali tři nová místa, na kterých považovali za nutné provést biopsii. Dostávám spoustu otázek, zda ty skvrny jsou bílé. Měla jsem bílé i hnědé melanomy; to je také důvod, proč to s vámi stále sdílím, abyste se nechali za každou cenu zkontrolovat."