Jedním škubnutím si prst nahodil zpátky do kloubu a pokračoval v závodě

Sport je někdy krutý.

Sport je někdy krutý.FOTO: Profimedia.cz


Když v těle pracuje adrenalin, spousta z nás se možná zachová jinak než v běžné situaci. V závodě elitní kategorie na mistrovství světa v cyklokrosu v nizozemském Hoogerheide si takovou situaci mohl na vlastní kůži vyzkoušet i Michael Van Den Ham, který si v prvním kole závodu tak ošklivě poranil prsteníček, že by nebylo žádnou ostudou, kdyby ze závodu odstoupil. 


Na trati klečel s nehezky vykloubeným prsteníčkem. "Víc nechutné to být nemohlo, přesně 45 stupňů směrem k malíčku," popisoval na svém Instagramu. S brzkým koncem se ale nehodlal smířit a během okamžiku se rozhodl k neobvyklému řešení. Jedním škubnutím si prst nahodil zpátky do kloubu, nasedl na kolo a pokračoval v závodě. "Pořád nechápu, co jsem si myslel, ale zafungovalo to, tak co." Třicetiletý Kanaďan sice nepodal nejlepší výkon, dojel až 33., ale na tento závod fanoušci jistě jen tak nezapomenou.

Ve sportovním světě ovšem nejde zdaleka o jedinou takto kuriózní situaci. Občas se zkrátka něco nepovede. Například německému tenistovi Alexanderu Zverevovi na turnaji v Šanghaji při zápase vyletěla raketa z ruky přímo mezi diváky. Naštěstí na utkání nebylo mnoho lidí, takže se nešťastný moment obešel bez následků, protože raketa nikoho nezasáhla.

Triatlonista Marti Alt měl v plánu po dokončení svého závodu v Talinu požádat svoji přítelkyni o ruku. Při pokleknutí ovšem dostal bolestivou křeč. S pomocí realizačního týmu nakonec ale uslyšel ano.


V jiném případě byla pro změnu americká volejbalistka tak zapálená do hry že při dobíhání míče šla za ním doslova po hlavě a vzala s sebou při tom i stůl, u kterého v tu chvíli naštěstí nikdo neseděl. Ani zmíněné volejbalistce se nic nestalo,

Situací, kdy se tenistům nebo baseballistům vrátil odražený míček zpět mezi nohy, bylo také nespočet. Sportovci mají ovšem někdy navíc takovou smůlu, že je při jejich trápení zachytí oko zvídavého fotografa a v horším případě přímo kameramana.