Výjimečná čtrnáctiletá dívka se stala mistryní světa

Famózní.

Famózní.FOTO: Profimedia.cz

Čtrnáctileté děti mají různé způsoby, jakými tráví čas. Spousta času jim proteče na sociálních sítích, či v nákupních centrech. V tomto ohledu je Sky Brownová tak trochu netypickou dívkou. Svůj čas tráví na prkně, které ji dovezlo až ke splnění svých snů. Čtrnáctiletá skateboardistka se v neděli stala mistryní světa v disciplíně park (parkurovém skateboardingu).

Bronzová olympijská medailistka z Tokia triumfovala ve městě Šardžá ve Spojených arabských emirátech v soutěži, jež byla zároveň první kvalifikační akcí pro olympijské hry v Paříži 2024. Ze tří provedených jízd získala nejvyšší skoré 90,83 bodů.

Teenagerka byla na čele pořadí již po druhé jízdě se skóre 89,63 bodů, ale to nejlepší si nechala nakonec. V posledním kole prodala svůj talent naplno. Skončila o více než čtyři body před Japonkou Kolonou Hirakiovou. Z bronzu se pak těšila dvacetiletá olympijská vítězka Sakura Yosozumiová.

"Být opět na stupních vítězů s těmito lidmi je tak šílené," řekla euforická Brownová pro Sky Sports. "Bylo to prostě opravdu zábavné. Snažila jsem si to, co nejvíc užít," dodala skateboardistka, která se řídí mottem: "Dělej, co miluješ."

Zlato z mistrovství světa je nejcennějším kovem, který mladičká skateboardistka získala. K mistrovsví ji pomohly i zkušenosti načerpané z olympijských her v Tokiu, kde získala bronz. Čímž se stala nejmladší britskou olympijskou medailistkou historie.

To však není jediné prvenství, které drží. Talentovaná japonská rodačka je totiž nejmladší sportovkyní světa, kterou sponzoruje společnost Nike.

Tudíž ji v populární obuvi skateboardistů, jako jsou tenisky Vans, DC a tak dále, neuvidíte. Británie však mohla o svůj klenot přijít. Brownová se totiž narodila v japonském ostrovním městě Mijazaki, japonské matce a britskému otci.

Na prknech jezdí pomalu od té doby, co se naučila chodit. Ve svých osmi letech se účastnila již US Open. V té době ještě reprezentovala Japonsko. V roce 2018 se rozhodla pro změnu a začala závodit pod vlajkou Velké Británie. Jelikož ji údajně více sedí volnost, kterou britská asociace skateboardingu nabízí.

Brownová by mohla být vzorem pro mnoho náctiletých. Neboť jasně dokázala, že i v mladém věku jde dosáhnout velkých věcí, když člověk dobře využije svůj čas. Avšak ani mistryně světa se bez internetu neobejde. Brownová nemá žádného trenéra. K jejím mistrovským schopnostem jí pomáhá YouTube. Z videí se následně učí triky, kterými na turnajích oslňuje porotu.