Vyhrožoval gólmanovi smrtí i vyvražděním rodiny, pak se hříšník přihlásil policii. Hrozí mu vězení

Závažný problém řeší policie.

Závažný problém řeší policie.FOTO: Vlci Žilina.


Jde do tuhého! Policie už ví, kdo vyhrožoval smrtí vsetínskému hokejovému brankáři Tomáši Vošvrdovi během finále Chance ligy. Pachatel zpráv, které pod jménem Tomáš Boudný poslal třiatřicetiletému gólmanovi a vyhrožoval mu v nich smrtí i vyvražděním celé rodiny, se podle tiskového vyjádření Policie České republiky po čtvrtém zápase ve Zlíně sám přihlásil. Policie případ dál šetří, v případě prokázání viny hrozí pachateli až tři roky odnětí svobody.


Emoce na ledě i v hledišti cloumají zástupci Vsetína a Zlína během finále play off Chance ligy. Vstupenka do baráže, kde už čekají Rytíři Kladno s hrající legendou Jaromírem Jágrem, je hodně žádané zboží. A když se o ni perou dva oblastní rivalové, které od sebe dělí jen jeden kopec, není pochyb o tom, že s každou odehranou minutou bude souboj vyhecovanější a vyhecovanější. Rivalita bude jen nabírat na obrátkách.

Jenže událost z 1. dubna, kdy se hrál úvodní zápas série mezi Vsetínem a Zlínem, byla daleko za hranou hecování. Na Vošvrdově instagramovém profilu přistála soukromá zpráva, z které běhal mráz po zádech. Stálo v ní, že až přijede do Zlína, bude zbit. Ale to nebylo všechno, následovala výhružka vyvražděním rodiny doprovázená vulgárními výroky. „Podepsal sis ortel smrti," napsal brankáři uživatel pod jménem Tomáš Boudný. Zda jde opravdu o zmíněnou osobu aktuální policejní zpráva neuvádí.


I když byl prvního dubna apríl a mohlo se jednat jen o hrubý a nepovedený žert, vsetínský gólman nelenil, a protože byla celá událost daleko za hranou, celou věc nahlásil policii. Vše začala ve spolupráci s klubem vyšetřovat policie. „Mrzí nás, že se do sportovní rivality připletly věci, které s hokejem nemají nic společného. Co se týče výhrůžek Tomáši Vošvrdovi na sociální síti, klub postupuje v součinnosti s Policií ČR," sdělil výkonný manažer vsetínského klubu Filip Bazala. Vedení Vsetína, stejně jako šéfové zlínského klubu následně vyzvali fanoušky, aby se podobných věcí vyvarovali a finále bylo jen a jen soubojem na sportovním poli bez podobných excesů.

Věci se daly do pohybu po čtvrtém utkání série. To se na policii obrátil samotný autor výhružné zprávy. Policie následně vše potvrdila na webových stránkách s tím, že čtyřiadvacetiletý muž, který je podezřelý ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování, svého počinu lituje. Nicméně, v případě prokázání viny za své počínání tvrdě zaplatí. Mladému muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zlín vede po čtyřech zápasech nad Vsetínem 3:1 na utkání a od účasti v baráži ho dělí jediné vítězství. Další duel je na programu v sobotu od 17:00 ve Vsetíně.