Vyhazov a rozpad manželství. Bývalý kouč reprezentace se konečně dočkal dobré zprávy

Filip Pešán se vrací na střídačku Liberce.

Filip Pešán se vrací na střídačku Liberce.FOTO: HC Bílí Tygři Liberec


Bývalý trenér hokejové reprezentace Filip Pešán se v posledních měsících motal v začarovaném kruhu neúspěchů. Jeho zahraniční angažmá ve Švýcarsku skončilo fiaskem a předčasným koncem, pak se na internetu objevily zprávy, že se trenérovi rozpadá životní vztah. Teď to vypadá, že se snad vše začíná obracet k lepšímu, Pešán totiž našel práci, vrací se na lavičku extraligových Bílých Tygrů z Liberce. Severočeský klub vše zveřejnil na svém webu.


„Hlavním koučem Bílých Tygrů se od 1. května 2023 stane znovu Filip Pešán. Vedení Bílých Tygrů se s pětačtyřicetiletým trenérem dohodlo na obnovení úspěšné spolupráce. Pešán nahradí ve funkci Patrika Augustu, kterému k 30. 4. 2023 vyprší smlouva,“ uvedl liberecký klub v prohlášení.

Augusta dostal nabídku na pokračování v klubu, ale v jiné pozici než na místě trenéra. Proto se rozhodl na ni nekývnout. Rád by totiž v hokeji fungoval dál v roli kouče. „Pětiletá mise Patrika Augusty u Bílých Tygrů byla úspěšná. Prezidentský pohár, stříbrné extraligové medaile a zapracování mladých hráčů do týmu jsou toho jasným důkazem," uvedl na klubovém webu Liberce generální manažer klubu Ctibor Jech a poděkoval kouči za jeho služby.

Od. 1. května se tak po třech sezonách vrátí na pozici trenéra pětačtyřicetiletý Pešán, který v roce 2016 získal s Tygry mistrovský titul a dvakrát je také dovedl do finále. „Jeho návrat je logickým krokem, naváže na úspěšný koncept práce, který v klubu sám zaváděl. Filip se vrátí do organizace, kde hokejově vyrostl nejen jako hráč, ale především jako trenér,“ cituje klubový web Jecha.

„Známe jeho styl práce, jeho hokejové a lidské myšlení, vize a cíle, kterých chce s klubem dosáhnout. Ze své pozice má plnou zodpovědnost za skladbu týmu v dalších sezonách. Jeho hlavním úkolem bude postupná přestavba a omlazení našeho kádru, a přitom udržení Bílých Tygrů ve špičce extraligy,“ odhaluje Jech.


Pešán si tak může oddechnout, že se snad jeho životní příběh začíná otáčet k lepšímu. V poslední době schytával energický kouč jeden direkt za druhým. V prosinci dostal padáka ve švýcarském klubu HC Ajoie. Výsledkově to byla velká bída. Jeho mužstvo prohrálo třináct utkání v řadě a český trenér musel předčasně balit.

Krátce před Valentýnem pak pro změnu jeho manželka zveřejnila na instagramovém profilu zprávu, kde naznačuje, že manželství s Pešánem je na konečné. „Některé společné cesty končí dřív, než bychom chtěli... V určitém okamžiku ale víme, že jsme na nich došli na konečnou a že dál už prostě musíme jít každý svou cestou sám...," napsala bývalá reprezentantka v lyžování Lucie Hrstková, koučova manželka, na svém instagramovém profilu k fotografii, kde je s Pešánem.