Vrátí se Ronaldo zpět do Evropy? Jeho bývalý španělský klub už mu udělal nabídku

Vrátí se Ronaldo do Evropy?

Vrátí se Ronaldo do Evropy?FOTO: Profimedia.cz


Cristiano Ronaldo je jedním z nejlepších fotbalistů všech dob a pravděpodobně tím nejlepším v historii Real Madridu. A teď se objevují zprávy, že by se tam mohl vrátit zpět.


V hlavním městě Španělska strávil Ronaldo devět let a za tu dobu se etabloval jako jeden z nejlepších hráčů všech dob, získal čtyři tituly v Lize mistrů, čtyři Zlaté míče a mnoho dalších cen. Ronaldo však v roce 2018 Real Madrid zčistajasna opustil poté, co zkompletoval ikonický treble v Lize mistrů. Při zpětném pohledu se však ukázalo, že to byla chyba.

Následně nastoupil do Juventusu, a i když jeho působení v klubu bylo individuálně slušné, Ligu mistrů nevyhráli. Portugalská superhvězda se v roce 2021 vrátila do Manchesteru United, ale tohle angažmá se změnilo v noční můru a nakonec skončilo tím, že mu byly po sezoně a půl ukázány dveře.

V současné době Ronaldo hraje za saudskoarabský za Al-Nassr a díky tomuto kontraktu se z něj stal nejlépe placený fotbalista světa. Portugalská superhvězda je však již nyní spojována s návratem do Evropy a zejména do Real Madridu, nikoli už však jako hráč. 

Jak informoval deník El Nacional, Real Madrid Ronaldovi nabídl pozici ambasadora klubu, případně by se dokonce mohl stát součástí organizačního schématu sportovní organizace. Jeho hráčský cyklus ve španělské metropoli však prezident klubu Florentino Peréz považuje za uzavřený.


Jaká bude Ronaldova budoucnost v Al-Nassru, se tedy teprve uvidí. Individuálně byl jako hráč pro klub opět slušný. Podle statistik portálu Transfermarkt za ně v dosavadních 15 zápasů vstřelil 12 gólů a poskytl 2 asistence.

Ale zdá se, že Al-Nassr jako tým udělal po příchodu Ronalda krok zpět. Mnoho fanoušků se domnívá, že tomu tak bylo i v Juventusu a Manchesteru United. V důsledku toho by pro Real Madrid ani nemělo smysl snažit se ho v budoucnu přivést zpět v roli hráče.