Vrána prolomil hradbu mlčení. Jeho budoucnost je nicméně stále zahalena mlhou

Jakub Vrána.

Jakub Vrána.FOTO: Profimedia.cz


David Pastrňák v NHL, spolu s celým Bostonem, zažívá skvělou sezonu. Bruins se vyhřívají na první příčce Východní konference a havířovský rodák stíhá v tabulce střelců fenomenálního McDavida. Jedno jméno však zaplňuje titulky zpráv mnohem více. Jakub Vrána je středobodem zájmu zámořských médií. Turbulentní sezona, kterou prožívá, poutá pozornost. 


Český útočník se ke své situaci dlouhou dobu nevyjadřoval. O víkendu ale prolomil hradbu mlčení pro The Athletic.

Případ hokejisty je velice smutný. Vrána krátce po startu sezony NHL skončil v klubem nařízeném asistenčním programu pro hráče se závislostmi, vinou osobních problémů. Následně byl přeřazen na farmu. Co bude následovat dál?

Stále více se spekuluje o jeho budoucnosti v Detroitu. Někteří zámořští novináři berou jeho odchod jako hotovu věc, druzí netuší. Avšak nejhorším faktem je, že to neví ani samotný hráč.

"Nemyslím si, že vím o své budoucnosti něco víc než vy," pokrčil rameny v rozhovoru. "Lidé mohou spekulovat, jak chtějí, to tak je. Nakonec ale stejně záleží na těch pár lidech, kteří rozhodují. Můžete spekulovat od rána do večera, ale právo rozhodnout mají jiní."


Slova, která navozují beznaděj, nicméně nereflektují vztah šestadvacetiletého hráče k Detroitu. Vrána by nejraději utnul všechny spekulace a v klubu zůstal do konce kariéry.

"Upřímně, jsem hrdý na to, že jsem součástí této organizace. Zbožňuji hrát s logem Detroitu na své hrudi. Kéž bych tu mohl hrát do konce kariéry. To se ale dívám příliš daleko. Musím jít den po dni, zbytek pak přijde. Nemám vliv na to, jak se rozhodnou jiní lidé, jsem jen hráč a chci hrát tady," dodal útočník, který svou kariéru započal v Letňanech.

Vrána momentálně působí na farmě, kde se z počátku velice trápil. Postupně však začal nabírat velice dobrou formu. V posledních deseti zápasech bodoval osmkrát. Celkově na farmě odehrál sedmnáct zápasů s bilancí jedenácti bodů (6+5).

I přes svízelnou situaci hokejku do žita nehází. "Tvrdě makám. Pracuji na tom, abych se dostal zase zpátky. Snažím se pomoct týmu. Tenhle tým má velký potenciál, chceme do play off. Soustředím se jen na sebe, beru to den po dni."

Otázkou je, jak dlouho si hráče bude chtít v AHL držet klub samotný. Vránův roční honorář totiž činí pět a čtvrt milionu dolarů. A to je i pro klub z NHL velký luxus.