Vetřelec zadržen za vloupání do velkolepého sídla legendárního Michaela Jordana

Michael Jordan.

Michael Jordan.FOTO: Profimedia.cz


Policie zatkla a obvinila z vloupání a trestného činu poškození cizího majetku 18letého mladíka, který se na začátku minulého týdne vloupal do sídla legendy NBA Michaela Jordana. O události informoval deník mirror.co.uk.


V úterý policejní oddělení v Highlandu reagovalo na volání sousedů o loupeži přibližně v 16:10, jak uvádí server Lake & McHenry County Scanner. K domu, jehož hodnota se odhaduje na neuvěřitelných 15 milionů dolarů, rychle přijela policie, aby zjistila, že pachatel je stále uvnitř.

18letý Raiden Hagedorn byl po nalezení v sídle legendy Chicago Bulls rychle zatčen. 

Hagedorn byl obviněn z trestného činu vniknutí do obývaného obydlí a dvou trestných činů poškození cizího majetku, což jsou všechno přestupky. Jordan uvnitř domu o rozloze 56 000 čtverečních stop nebyl, když k incidentu došlo. Údajně na této adrese nebydlí už od roku 2012, kdy ji šestinásobný šampion NBA uvedl na trh k prodeji za 29 milionů dolarů.


Nemovitost je skutečně velkolepým domem, jelikož uvnitř najdete devět ložnic, devatenáct koupelen, bazén, tenisový kurt a doutníkovou místnost. Nechybí ani kryté basketbalové hřiště a posilovna. Bránu této ikonické nemovitosti zdobí číslo 23, což je synonymum pro Jordana a jeho vítěznou kariéru v NBA za tým Chicago Bulls. Po odchodu z týmu v roce 1998 hrál Jordan ještě za Washington Wizards, než pětinásobný nejužitečnější hráč sezóny v roce 2003 ukončil kariéru.

Toto sídlo není jediným majetkem, který se Jordan v současnosti snaží zpeněžit. Šedesátiletý Jordan se údajně snaží prodat svůj klub NBA Charlotte Hornets. Jordan vlastní většinový podíl v klubu v hodnotě 1,7 miliardy dolarů a zdá se, že je připraven jít dál.

Jordan koupil své podíly v Hornets v roce 2010 za 175 milionů dolarů a ovládal 97 procent týmu, než v roce 2019 prodal část dvěma investorům. Hodnota franšízy nyní dosahuje téměř dvou miliard dolarů.