Velké překvapení. Ledecké po konci závodu zazpívalo k narozeninám tisíce fanoušků

Ester Ledecká.

Ester Ledecká. FOTO: Profimedia.cz


Zimní sezona se jí sice moc nepovedla, Ester Ledecká si však jako předčasný dárek k narozeninám nadělila výhru v superobřím slalomu během posledních dní Světového poháru. Během posledního, sobotního závodu ji však tisíce fanoušků překvapilo písní k narozeninám. 


Stalo se tak během finále Světového poháru, kde Ledecká v rakouském Saalbachu nastoupila v soutěži ve sjezdu. Bohužel vinou zhoršené viditelnosti nenavázala na senzační páteční vítězství a dojela na 11. místě. 

"Vidět moc dobře nebylo, já jsem si i měnila brýle. Nahoře sice bylo vidět poměrně dobře, ale dostala jsem reporty, že dole se to už zatahuje," vyjádřila se Ledecká pro české novináře v Saalbachu. "Nebylo vidět pod nohy, což bylo trochu nepříjemné, ale sjezdovka byla ve skvělé formě, přestože mně tady ráno bylo největší vedro z celého týdne."

Ačkoliv se jí nepodařilo získat žádné ocenění, závod vyšel na její 29. narozeniny, na což fanoušci nezapomněli. Jakmile tak závod na lyžích dojela, z tisíců hrdel se začala linout píseň "Happy Birthday". Na videu, které následně sdílela na svém Instagramu, je z dálky vidět, jak ji toto gesto dojalo. 


"Děkuji," doplnila dojatě video popiskem v angličtině i němčině spolu s několika emoji.  Podle rozhovoru, který poskytla pro portál iDnes, takovou reakci fanoušků nečekala a hezky ji po závodu probudila. Tolik lidí jí totiž dle jejích slov ještě nepopřálo. Následně vtipkovala, že všem gratulantům musel její narozeniny určitě připomenout nějaký moderátor.

Video nasbíralo spoustu gratulací i v komentářích. Spolu s nimi se však zrcadlí i pýcha, kterou fanoušci k jejím úspěchům cítí. "Husina. Krásné překvapení! Hodně štěstí a zdraví i ode mě...a děkujeme," napsala dojatě jedna z fanynek s obdivem. "Tak to je nádhera. Všechno nejlepší k narozeninám," přidala se ke gratulacím další. "Připojuji se ke gratulaci, jsem na Tebe pyšná, holka naše," uzavřela poslední.