Úžasný Pastrňák opět exceloval v NHL. Pohádkový plat je ve správných rukách

David Pastrňák v NHL exceluje.

David Pastrňák v NHL exceluje. FOTO: Profimedia.cz


Nepřestává překvapovat. Hokejový útočník David Pastrňák se valí zámořskou NHL jako tsunami. Jeho forma je už měsíce na vrcholu. Když si fanoušek myslí, že nemůže jít výše, on vždy něco přidá. Důkazem je jeho poslední zápas, ve kterém Boston vyhrál na ledě Philadelphie 5:3. 


Medvědi si připsali třiašedesátou výhru v sezoně, což je rekord ligy. A teď čísla českého útočníka: 60. gól v sezoně, 15. kariérní hattrick a 300. kariérní gól.

Díky další kanonádě je nyní Pastrňák čtvrtý v kanadském bodování ligy, získal 109 bodů za 60 gólů a 49 přihrávek. Nejlepší střelec a fenomém ligy Connor McDavid má 64 branek a 151 nedostižných bodů v základní části NHL.

Pastrňák si připsal v utkání ještě asistenci a byl se čtyřmi kanadskými body vyhlášen první hvězdou utkání, což pro něj není v této sezoně nic nového.

Před týdnem si český útočník připsal sto bodů, což je magická hranice. Bostonský útočník na ledě Penguins zaznamenal při výhře 4:3 hattrick. Opět.

V Bostonu vědí, koho mají v týmu. V této sezoně český hokejista řešil svoji další sportovní budoucnost, měl před sebou podepsání nového kontraktu. A ten přišel na svět na začátku března. A má svoji sílu.


Pastrňák podepsal osmiletou smlouvu na celkem 90 milionů dolarů (téměř dvě miliardy korun), která vstoupí v platnost po této sezoně a bude platit až do konce ročníku 2030/31. V průměru půjde o 11,25 milionu dolarů (cca 250 milionů korun) na sezonu.

S tímto platem se český hráč zařadí do absolutní špičky NHL. Podle uzavřených kontraktů bude patřit českému esu podle serveru capfriendly.com v příštím ročníku druhé místo. Pastrňák si přijde na 13 milionů dolarů za sezonu, víc bude brát jen útočník Colorada Nathan MacKinnon (16,5 milionů).

V základní části NHL odehrál Pastrňák doposud 590 zápasů, ve kterých si připsal 613 bodů za 300 gólů a 313 přihrávek. Jelikož má český útočník šestadvacet let, mohou se fanoušci těšit, kam až české eso vystoupá. Zatím se zdá, že hranice Pastrňák nemá.