Už víme, kdo bude dalším protivníkem Usyka. Fanoušci nejsou nadšení

Oleksandr Usyk.

Oleksandr Usyk.FOTO: DAZN


Boxer těžké váhy Oleksandr Usyk se v příštím zápase postaví Danielu Duboisovi, jelikož jednání o souboji s Tysonem Furym nevyšlo, informoval server The Sun. 35letý Ukrajinec se chystal utkat s Furym o všechny čtyři prestižní tituly mistra světa v těžké váze, než minulý měsíc jednání zkrachovala. Nyní má Usyk splnit své závazné povinnosti a utkat se s vyzyvatelem WBA Duboisem.


25letý Brit se po porážce s Joem Joycem vzpamatoval a podařilo se mu získat čtyři vítězství za sebou. Nyní se může těšit na souboj s Usykem, který se může pochlubit perfektní profesionální bilancí 20 výher bez jediné porážky.

Organizace WBA zápas oznámila v pondělí. "Výbor WBA nařídil zápas mezi superšampionem v těžké váze Oleksandrem Usykem a Danielem Duboisem," zveřejnili na svém Twitteru. "Organizace dnes odeslala stranám sdělení s třicetidenním vyjednávacím obdobím, které začíná 4. dubna a končí 2. května."


Fanoušci zůstali z oznámení hořce zklamaní. "Daniel... jsou tu jiní, kteří si zaslouží příležitost dříve než on," napsal v reakci jeden uživatel na sociálních sítích. "Tohle doslova nikdo nechce vidět," zareagoval další. A do třetice. "Dubois si tento zápas nezasloužil."

Dubois naposledy fanoušky nepřesvědčil proti Kevinu Lerenovi, když byl v prvním kole třikrát sražen k zemi, než se vzpamatoval a zajistil si výhru zastavením zápasu ve třetím kole. Na Twitteru oznámil, že je na tuto výzvu připraven. "Je čas získat to, o co jsem usiloval celý život," tweetnul. "Usyku, jsi dobrý šampion, ale nikdo tě ještě nezasáhl tak jako já. Uvidíme se brzy."