Usměvavá Polka se blýskla u bazénu. Nejkrásnější dáma UFC, shodují se fanoušci

Karolina Kowalkiewicz.

Karolina Kowalkiewicz.FOTO: Profimedia.cz


Loni v říjnu si připsala cennou a krvavou výhru. Polská veteránka Karolina Kowalkiewicz na turnaji UFC Vegas 80 rozstřílela v postoji rumunskou krásku Dianu Belbitu. Prodloužila svou sérii výher, zaujala výkonem a udržela si místo v žebříčku slámové divize. Letos má v plánu tyto statistiky vylepšit. Osmatřicetiletá polská bojovnice neřekla v kleci poslední slovo. V plánu má poslední titulovou jízdu. Před tou však musí načerpat síly, nachytat bronz, odpočinout si, dostat fanoušky do varu.


Kowalkiewicz si v kleci zažila své. Na kontě má třiadvacet zápasů, na vrcholové úrovni bojuje dvanáct let. Během nich bojovala v polské organizaci KSW, v ní se stala královnou. Na podobnou metu cílila i na památném UFC 205, to se jí však nepodařilo. Před necelými osmi lety jí vystavila stopku její krajanka Joanna Jedrzejczyk. Karolina polské královně podlehla na body. A od té doby se k titulové šanci již přiblížit nedokázala. Naopak, byla na pokraji vyřazení z UFC.

V letech 2018 až 2021 padla pětkrát za sebou. V UFC to tehdy měla 5-7, propuštěna ale nebyla. Mezi elitou dostala poslední šanci a pořádně ji zužitkovala. 

Polská princezna změnila gym. Rodnou krajinu vyměnila za USA, otevřela brány slavného American Top Teamu a začalo se blýskat na lepší časy. 

Půvabná bojovnice překonala krizi, začala opět vítězit. Změna prostředí jí prospěla, od roku 2022 neprohrála. 

Nyní má Polka na kontě čtyřzápasovou sérii výher, je třináctkou slámové divize. Pokud bude i letos pokračovat ve skvělých výkonech, může se žebříčkem probít na ještě lepší pozice. Její titulová mise není ztracená a tato skutečnost motivuje Kowalkiewicz víc než kterákoliv jiná. Nejdříve však musí načerpat síly. 


Rodačka z Lodži letos ještě nebojovala, zatím nemá ohlášenou žádnou bitvu, přesto se udržuje v tréninkovém módu. Ten ale není nikterak zběsilý, i proto si může užívat u bazénu.

Usměvavá bojovnice odhodila rukavice, nasadila si brýle a novou kšiltovku. S touto kombinací se poté pochlubila svým fanouškům na Instagramu. Ti na ní mohli oči nechat.

"Podle mě jsi nejhezčí ženou v této hře," chválila Polku fanynka. "Jsi tak nádherná," souhlasil další komentující. 

"Nejkrásnější dáma v celé UFC," souhlasil třetí fanoušek, jenž svou oblíbenou bojovnici motivoval k zisku titulu. "Bylo by skvělé, kdybys ho získala." Tento názor nemůže Kowalkiewicz rozporovat.