Urazím hlavu každému, kdo se proti mně postaví, slibuje boxer

Jarrell Miller.

Jarrell Miller.FOTO: DAZN


Boxer Deontay Wilder kdysi prozradil, že chce mít na svém skóre mrtvolu, ale Jarrell Miller zašel ještě o něco dál. Tvrdí, že svým soupeřům urazí hlavu.


Oba bijci se představí na stejné kartě v rámci "Dne zúčtování", nejskandálnějšího boxerského večera, který pořádají Saúdové během sezóny v Rijádu. Zatímco Wilder se utká s Josephem Parkerem, Millera čeká mnohem zajímavější bitva s Danielem Duboisem.

Deontay Wilder kdysi Tysonovi Furymu slíbil, že ho "legálně zavraždí". A jeho kolega Miller je očividně ze stejného těsta. V září na svém Instagramu sdílel video z tréninku, v němž sráží své sparing partnery k zemi.

Ačkoli to vypadalo působivě, působivější byla boxerova slova v popisku. "Urazím hlavu každému, kdo se přede mě postaví," cituje jeho prohlášení The Sun. "To není výhrůžka, to je slib. Řekl jsem to, a tak to bude. Žádné slitování. Žádné ustupování. Válka."

Je však otázka, zda si dokáže získat zpět důvěru fanoušků. V roce 2019 totiž Miller vyzkoušel trpělivost Eddieho Hearna poté, co neprošel dvěma různými dopingovými testy.


Dva měsíce předtím, než měl nastoupit do ringu s Joshuou, měl pozitivní test na Cardarine zvyšující výkonnost. Jen o několik dní později pak měl pozitivní test, když byl v jeho těle nalezen lidský růstový hormon. Ten zničil jakoukoli šanci na uskutečnění zápasu a podle portálu The Sun Joshuův promotér Eddie Hearn byl rozzuřený.

"Mohu potvrdit, že jsme byli informováni o dalším neúspěšném testu. Jsem znechucen," řekl tehdy deníku Daily Mail.

"Člověk chce dát někomu výhodu pochybností, což bylo po prvním testu velmi těžké. Mít druhý pozitivní test je nechutné. Sport pro to nemůže mít žádný prostor. Svým způsobem jsem šťastný, ukazuje to, že testování VADA funguje a že jsme ho udrželi mimo ring. AJ se postaví každému čistému bojovníkovi a porazí ho," řekl promotér.

Miller na to konto dostal dvouletý zákaz boxovat a byl vyřazen z žebříčku. Během svého návratu se v Saudké Arábii setkání s Hearnem pravděpodobně nevyhne. Fanoušky by tak mohla čekat skutečně výbušná podívaná.