Tuhle dietu bych nikomu nedoporučil. Bylo to drastické až moc, řekl trosečník Švancara

Petr Švancara.

Petr Švancara.FOTO: se souhlasem Petra Švancary


Je populárním fotbalistou, během své kariéry střílel góly za Slavii či svou milovanou Zbrojovku Brno. Nedávno si ale vyzkoušel zcela jinou roli. Stal se trosečníkem v reality show Survivor, v Dominikánské republice o přežití bojoval 37 dní. Do cíle se sice nedostal, i tak se ale domů vrátil jako vítěz. "Jsem fakt hrdý na to, jak jsem to tam zvládl. Kdyby byla ta možnost, šel bych do toho znovu," prohlásil Švancara v rozhovoru pro outsport.cz.


Zápolil s přírodními živly, obstál sám před sebou i před ostatními trosečníky. Vaz mu ale srazilo prosté sekání dřeva. "Ten závěrečný duel byl hodně o síle, po tolika dnech jsem už na to neměl energii. V téhle fázi soutěže už tak těžký souboj moje tělo prostě nedalo," přiznal Švanci a dodal, co pro něj v soutěži bylo ze všeho nejtěžší.

"Řeknu čtyři věci. Spánek, počasí, nedostatek jídla a samozřejmě stesk po rodině. Jak se vám tohle dostane do hlavy, a že je to tam hodně rychlé, je to něco šíleného," konstatoval bývalý skvělý útočník, jenž se zpátky do Čech vrátil o 18 kilo lehčí.


"Pro jistotu jsem tam ale jel dost oplácanej, pracoval jsem na tom. Přiletěl jsem na ostrov jako takovej puclík. Teď jsem fakt dost zhubl, což je sice fajn, tuhle dietu bych ale nikomu nedoporučil. Bylo to drastické až moc," poznamenal Švancara.

"Vemte si, že tam nemáte fakt nic. Jíte furt jen kokos, snažíte se chytat ryby a udržovat oheň. Ani nevíte, kolik je hodin, čas plyne furt stejně. Není tam ani toaleta, ani kartáček na zuby. Já to takhle vydržel skoro měsíc a půl a bojoval bych dál. Na to jsem fakt pyšný. Ale přežil jsem i díky fotbalu. Zkušenosti z kabiny mi určitě dost pomohly," uvedl Švancara, jenž patřil k jedněm z nejoblíbenějších hráčů v historii této česko-slovenské soutěže.

I proto by do ní klidně šel znovu. "Byl bych už zkušenější, více bych se nachystal. Nutno říct, že já o Survivoru předtím vůbec nic nevěděl, ale přesně takhle jsem to chtěl. Netoužil jsem po tom znát taktiku ani cokoliv jiného. A musím říct, že plně chápu někoho, kdo tuhle soutěž po pár dnech zabalil. Psychika vám tam skáče nahoru a dolů, já sám chtěl domu asi dvacetkrát. Ale vydržel jsem," uzavřela legenda Zbrojovky.