Trapas. Kouč Liverpoolu slavil gól, který nepadl

Jürgen Klopp.

Jürgen Klopp.FOTO: Profimedia.cz


Trapas. Známému německému kouči Jürgenu Kloppovi se směje celá Anglie. V nedělním šlágru jeho Liverpoolu s Arsenalem se trenér Reds nedíval na to, jak kanonýr jeho týmu Mo Salah zahrává penaltu. Otočil se zády k hřišti, a když slyšel jásot diváků, radostně zapumpoval rukou. Když udělal čelem vzad, nestačil se divit. Egyptský snajpr totiž penaltu zahodil, takže se skóre neměnilo. Němec jen překvapeně rozhodil ruce, fanoušci se v tu chvíli mohli potrhat smíchy.


Pěkných pár let si fanoušci lebedili nad tím, jak pohledný a útočný fotbal Liverpool pod taktovkou německého trenéra hraje. V této sezoně se ale týmu z Anfield Road tolik nevede. Fanoušci se teď těšili, že si Kloppův tým smlsne nad vedoucím týmem tabulky Arsenalem, jenže opak byl pravdou. Kanonýři vedli brzy o dva góly a domácí tým byl nakonec rád, že dokázal srovnat na 2:2 a na první místo ztrácí propastných devětadvacet bodů.

Jediné, co snad mohlo fanoušky Liverpoolu rozesmát, tak byl nejspíš počin Jürgena Kloppa z 52. minuty, kdy dostali za stavu 1:2 domácí možnost penalty. Salah, který byl autorem prvního gólu Liverpoolu, si vzal míč a postavil se k pokutovému kopu. Německý manažer neměl nervy na to, aby klíčový moment duelu sledoval a otočil se zády k hřišti (mimochodem třeba v české nejvyšší soutěži se podobně chová například kouč Slavie Jindřich Trpišovský).


A tak došlo k šílené situaci. Salah se rozběhl a pokutový kop zahodil. Fanoušci Arsenalu začali šílet nadšením, což si Klopp vyložil po svém a myslel si, že míč skončil v síti a je vyrovnáno. Kamery k jeho smůle zachytily oslavné gesto a následné překvapení, kdy kouč jen rozpažil ruce. Bylo znát, že je německý kouč překvapený a muselo mu být trapně. Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Klopp si myslel, že dal Salah gól,“ napsal jeden z nich a vzkaz doplnil smajlíkem, který pláče smíchy. „Co tohle bylo. Klopp se snažil nedívat, chtěl zůstat v klidu. Brečím smíchy,“ dodal druhý. Počin liverpoolského manažera nenechal v klidu také komentátora televizního přenosu, který když viděl gesto německého kouče, také se rozesmál.

Komentátor Sky Sports Gary Neville diplomaticky prohlásil, že někdy mají týmy na cestě za titulem i trochu štěstí. A Arsenal ho v tuhle chvíli měl. „A možná ho má i Salah, protože po jeho penaltě se bude víc mluvit o tom, co udělal Klopp,“ konstatoval bývalý hráč Manchesteru United. Zápas mezi Liverpoolem a Arsenalem nakonec skončil nerozhodně 2:2.