Touha po lepším záběru skončila srážkou. Cyklistu z kola srazila ruka s telefonem

Jeden telefon a průšvih.

Jeden telefon a průšvih.FOTO: Pixbay


Cyklista Owen Lightfoot se při závodu Vuelta Extremadura dostal do hrozivě vypadající nehody. Z kola ho srazila přihlížející divačka. Během poslední části tohoto více etapového závodu, který se každý rok koná ve Španělsku, jsme mohli vidět, jak jedna z fanynek toužila vidět akci z větší blízkosti než ostatní. Přiblížila se tedy k samému okraji vozovky a ruku s telefonem, kterou chtěla točit či fotit, však namířila přímo do cesty závodníkům. 


Žena očividně naprosto špatně odhadla situaci a vzdálenost, protože se následně střetla s jedním z cyklistů v přijíždějící skupině. 

Dotyčný cyklista, Owen Lightfoot, byl vymrštěn z kola do skupiny svých spolusoutěžících. Nikdo naštěstí nebyl při tomto incidentu vážně zraněn. Po této na první pohled hororové srážce byli pořadatelé nuceni vydat prohlášení připomínající divákům hranice, které je nutné z hlediska bezpečnosti dodržovat. 

"Chtěli bychom apelovat na zodpovědnost veřejnosti, aby se nehody, jako jsme zažili na konci dnešní etapy, v budoucnosti neopakovaly. Je důležité zachovávat bezpečnou vzdálenost a neohrožovat sebe a tempo závodu," uvedl organizér závodu v oficiálním vyjádření k události. 


K nehodě se vyjádřil také cyklista srze svůj Instagram. "Mít diváky je skvělé a závodění je proto mnohem příjemnější, sport by bez nich nebyl, čím je. Ale nerozumím, proč lidé mají potřebu natáčet tak, že dají telefon před jezdce jedoucí rychlostí 60 km/h, když závod je už natáčen a vysílán, a ohrožují tím závodníky i sebe. Vynakládáme spoustu hodin a úsilí jen pro tu příležitost získat nějaké výsledky, takže být vyřazen tímto způsobem je vážně k naštvání."

Událost se nevyhnula ani naštvaným komentářům fanoušků na Twitteru. "Jak nezodpovědné!" napsal jeden. "To vše jen pro fotku..." reagoval jiný. Další se opřel do faktu, že jde o čin nerespektující závodníky jako takové: "Jak nezodpovědný a nepozorný člověk. Tito cyklisté tvrdě trénují, hodně toho obětují a pak někdo udělá tohle."