To je kauf. Fotbalista vydělá 10 milionů liber za rok. Bude nosit ty správné kopačky

Jack Grealish.

Jack Grealish.FOTO: Jack Grealish


Další z hvězdných fotbalistů podepsal novou atraktivní smlouvu se značkou Puma. Tentokrát se jedná o nejdražšího hráče v historii Premier League Jacka Grealishe, který roce 2021 přestoupil z klubu Aston Villa do Manchester City. Nová smlouva s Pumou sice nedosáhne na výdělky, které od světoznámých značek pobírají Neymar, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi nebo Kylian Mbappe, přesto je údajně výrazně výhodnější než smlouvy, na kterých se dohodli jeho angličtí spoluhráči.


Bývalý hráč Aston Villy, kde působil i jako kapitán mužstva, v srpnu 2021 přestoupil do Manchester City za 100 milionů liber (více než 250 mil. Kč). Grealish by měl po svém přestupu od značky Nike k Pumě vydělávat 10 milionů liber za sezónu a zároveň by měl být jednou z předních tváří Pumy až do konce sezóny 2027/2028.

Puma se zmínila, že plány se sedmadvacetiletým hráčem jsou takové, aby reprezentoval značku jak ve fotbale, tak v kultuře. Sám Grealish už také hovořil o iniciativách na hřišti i mimo něj. "Je to značka, která mě v posledních několika letech opravdu zaujala," citoval Grealishe server The Sun. "Zejména v poslední době, kdy jsou možnosti spolupráce s různými značkami - lidé, kteří je mají v NBA, F1 a fotbalu -pro mě nebylo dlouho o čem přemýšlet."


O částce 10 milionů liber informoval server talkSPORT, zatímco Johan Adamsson (globální ředitel sportovního marketingu a sportovních licencí společnosti Puma) poukázal na širší zapojení anglické hvězdy. "Svýma rychlýma nohama a osobním stylem se otáčí na hřišti i mimo něj, což z něj dělá vynikající nový přírůstek do rodiny PUMA," uvedl Adamsson v tiskové zprávě. "Jackova pozice otevírá příležitosti pracovat napříč mnoha dalšími našimi módními iniciativami a spolupracovat s ním i na jeho osobních záležitostech."

Podle dostupných informací z roku 2022 je Grealishova dohoda jednou z pouhých pěti v hodnotě osmimístné částky. To také samozřejmě zastiňuje částky vydělané jinými britskými hráči.