Tiger Woods se po autonehodě opět vrací na golfové hřiště

Tiger Woods se vrací.

Tiger Woods se vrací.FOTO: Profimedia.cz


Tiger Woods oznamuje návrat na golfové hřiště, zahraje si na turnaji Genesis Invitational, který se koná od 16. do 19. února v Riviera Country Club v Pacific Palisades v Kalifornii. Woods je hostitelem celého turnaje a výtěžek jde na jeho nadaci. Bude to jeho první oficiální turnaj od British Open. "Jsem připraven hrát turnaj ACTUAL PGA Tour příští týden (na Genesis Invitational)," napsal Woods na svůj twitterový účet. 


Všichni se tak nemohou dočkat, v jaké formě se Woods ukáže tentokrát. Po děsivé autonehodě v roce 2021, při které Woods doslova přežil svou smrt, se bohužel jeho zranění dosud stále ozývala. Utrpěl tehdy dvě zlomeniny pravé nohy a roztříštěný kotník. Dlouhá chůze mu tedy stále dělá problém a v prosinci kvůli tomu musel odstoupit z Hero World Challenge. Golfových trunajů, které umožňují použití golfového vozíku, se však účastnil i přes zmíněné zdravotní problémy.

Loni v prosinci také otevřeně o svých problémech promluvil: "Bylo to mnohem těžší, než si lidé pravděpodobně představují. Někteří hráči, kteří jsou mi velmi blízcí, vědí, čím jsem si prošel, a jsou to ti, kteří mě stále povzbuzují, abych trochu ustoupil. Ale to opravdu není v mé povaze. Moje povaha se snaží být lepší. A díky pracovní morálce jsem byl schopen, jak jsem řekl, hrát a soutěžit na třech velkých šampionátech v tomto roce.  A tahle offseason nebyla opravdu offseason. Jak jste viděli, umím trefit golfové míčky. To všechno zvládnu. Můžu trénovat doma. Umím trefovat rány po greenu. To všechno zvládnu. Prostě se nemůžu dostat z bodu A do bodu B," jak Woodse citoval server ESPN.

Woods bude v každém případě usilovat o to, aby byl fit pro dubnové Masters v Augustě. V loňském ročníku skončil na 47. místě, pouhých 14 měsíců po autonehodě.


Eldrick Tont "Tiger" Woods je americký profesionální golfista, který je řazen mezi nejúspěšnější golfisty všech dob. Podle časopisu Forbes byl dokonce po několik let jedním z nejlépe placených sportovců na světě.

Woods vyhrál patnáct profesionálních turnajů, což je druhý nejlepší výsledek v mužském golfu na světě a je nejmladší golfista, který dosáhl kariérního Grand Slamu (vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje - Masters, US Open, British Open a USPGA Championship) a nejmladší golfista, který nejrychleji vyhrál 50 turnajů na tour. Zejména díky němu se golf stal jedním z nejpopulárnějších sportů na světě.