Tiger Woods se omluvil za žert s tamponem

Tiger Woods.

Tiger Woods.FOTO: Tiger Woods


Tiger Woods hrál minulý týden na prvním turnaji po sedmi měsících. Jakmile na deváté jamce předběhl svého spoluhráče Thomase, předal mu v žertu dámský tampon. 


K incidentu došlo, když američtí golfisté odcházeli z devátého odpaliště na kalifornském turnaji, Thomas se rozesmál a pak rychle tampon odhodil na zem. Tento prank však vyvolal velkou kritiku v médiích a na sociálních sítích a mnozí Woodse obvinili z neúcty k ženám. Dle agentury Reuters mnoho lidí považuje tento vtip za sexistický. Svému spoluhráčovi tím chtěl nejspíše naznačit, že hraje jako holka.

Tiger Woods se omluvil za svůj žert. "Měla to být zábava a očividně to tak nedopadlo," řekl Woods na tiskové konferenci novinářům. "Jestli jsem někoho urazil, tak to tak nebylo myšleno. Byla to pouze zábava mezi kamarády. Pokud jsem někoho jakýmkoli způsobem urazil, omlouvám se. Nebylo to tak zamýšleno. Neustále si mezi sebou děláme různé žerty, virálně si myslím, že to tak nebylo, ale mezi námi to bylo - je to jiné," řekl patnáctinásobný major šampión Tiger Woods.


Michael Johnson na jeho omluvu zareagoval prostřednictvím svého Twitteru. "Omluva začínající "Pokud jsem někoho urazil" není žádná omluva. Ale tohle je Tiger." 

Gynekoložka Jennifer Gunter napsala na svém Twitteru. "Využití menstruace jako slabosti je patriarchát, a to je dětinský, zastaralý vtip. Vložme stroj na menstruační křeče Tigerovi, aby měl více informací o menstruaci." Tiger se na sociálních sítích dočkal i zastání. Golfová influencerka Paige Spiranac na Twitteru napsala: "Pokud se někdo pokusí kvůli tomu zrušit Tigera, budeme se bouřit. Je to legrační."

Na PGA turnaji hrál naposledy v roce 2020, Tiger Woods měl kvůli zranění nohy pauzu a po sedmi měsících se vrátil k profesionálnímu golfu.