Tento chlap narostl do obřích rozměrů. Sní až osm kuřat za den

Iron Biby při tréninku.

Iron Biby při tréninku.FOTO: Profimedia.cz


"Mým plánem je být nejsilnější lidskou bytostí na zemi," řekl pro server BBC velký chlap, který měří ke dvěma metrům a váží 170 kilogramů. Přezvídku má Iron Biby, ale jeho skutečné jméno je Cheick Ahmed Al-Hassan Sanou.


Tento obr se narodil v Burkině Faso v roce 1992. Už jako malý se lišil od jiných dětí, byl velký, když přišel na svět, vážil skoro pět kilo. Některé zdroje uvádí i více. To je ale jedno, důležitá je současnost. Tady se stačí podívat. A tenhle chlap není k přehlédnutí.

Postupem let váha tohoto obra bobtnala. Ale ne jen ona, rostla i jeho síla. On se chtěl ale stát sprinterem, což bylo proti jeho dispozicím. "Kdykoli jsem běžel a moje tělo se kymácelo, děti ve škole se hrozně smály a ukazovaly na mě. Říkaly mi 'Fat Boy'. Nikdy jsem ale nepřestal chtít být sportovcem," vzpomínal Iron Biby pro BBC.

Uběhlo pár let a vše je jinak. Jen ta kila zůstala. A ta se musí doplňovat energií. Cheick Ahmed Al-Hassan Sanou sní až osm kuřat denně. Tuto nečekanou informaci přinesl už před třemi lety server Reuters. Cíl zůstal stejný. Každý den ho měl v hlavě. Třicetiletý strongman bude bojovat o nejsilnějšího muže světa.

On, který jako dítě poznal šikanu. Jenže když okolí poznalo, že v tomto těle se skrývá také velká síla, vše se změnilo. V sedmnácti letech odešel do Kanady do školy a jeho velikost a síla se stala výhodou, když se připojil k basketbalovému týmu.


Jenže jeho svět měl být gym, železo a síla. Když zkoušel zvedat činky, šlo mu to relativně snadno proti jiným. "Mým plánem je být nejsilnější lidskou bytostí na zemi a přivézt titul nejsilnějšího muže světa do Burkiny Faso," prohlásil silák. Zda tomu tak bude, už zjistí za pár dnů.

Fanoušci nebudou muset dlouho čekat, aby zjistili, zda Iron Biby skutečně může bojovat o titul, protože velký závod je naplánován na 19. až 23. dubna v Myrtle Beach v Jižní Karolíně.

Z Cheika Sanoua, chlapce, který byl šikanován za to, že je tlustý, se stal Iron Biby, jeden z nejsilnějších mužů na světě. Ale bude opravdu ten nejsilnější?