Tenista v afektu. Během 30 sekund zničil tři rakety

Někdy mají rakety kratší životnost.

Někdy mají rakety kratší životnost.FOTO: kaocko.cz


Během tenisového utkání ve francouzském Montpellier neunesl kazašský tenista Alexander Bublik svou prohru proti Grégoire Barrereovi a během 30 vteřin zničil tři rakety. Bublik zápas začínal jako obhájce titulu, který znovu bohužel nezískal. 


Přestože se mu v rozhodujícím dějství dařilo, v tiebreaku ztratil šest bodů v řadě, což ho vedlo z rozmlácení jeho rakety o zem. Komentátor tuhle akci okomentoval: "Dobrá zpráva je, že má dost jiných raket." Jenže Bublik neskončil. Došel si k lavičce, vzal další raketu, a i tu zničil ranou o zem. A ani to mu nebylo dost, takže stejný osud potkal i třetí raketu. Tím však skončil a bylo mu uděleno varování za poškozování rakety. Celou událost navíc z publika sledovala i jeho manželka s několikatýdenním synem.

Fanoušci jeho chování ocenili vypískáním a na sociálních sítích situaci brzy označili slovy jako "ostuda", "nechutné" či "patetické". "Chápu, že je frustrující nebýt schopen hrát nejlépe, jak umíme, ale zničit raketu nikdy nepomůže, jen to vypadá fakt blbě. Představte si děti nebo někoho jiného, kdo by chtěl hrát tenis a nemůže si dovolit ani jednu takovou raketu," okomentoval jeden z fanoušků na Instagramu. 


Přesto mu někteří fanoušci stále věří. "Tenhle chlápek má dost talentu, aby se stal top hráčem, ale musí přestat dělat takovéhle scény! Akorát si tím pálí mosty. Pokud nepřestane, bude z něj jen další obyčejný hráč na kurtu."

Ničení raket v tenise přitom není nic divného a jsou tím známí i například Nick Kyrgios či Benoit Paire, ovšem jak to fanoušci komentovali na Instagramu. "Máme nového ničitele raket". Bublik je na kurtu znám svým okázalým, ale přesto bezduchým stylem hry a turnaj v Montpellier byl loni jediný, který vyhrál. Pětadvacetiletý tenista již byl mezi světovou třicítkou, aktuálně je však na padesátém místě a jelikož zatím nevyhrál jediný zápas, nejspíše ho ještě čeká další sešup žebříčkem.