Tenisového turnaje v Monte Carlu se zúčastní i Rafael Nadal

Rafael Nadal.

Rafael Nadal.FOTO: Facebook Rafaela Nadala


David Massey, ředitel turnaje, potvrdil, že Rafael Nadal bude na seznamu účastníků tenisového turnaje Masters, který se bude konat od 8. do 16. dubna v Monte Carlu. Losování tabulky se uskuteční v pátek 7. dubna od 17:00.


David Massey, ředitel turnaje, také potvrdil, že Nadal byl první, kdo se přihlásil na turnaj a poděkoval Baleárům za jeho přítomnost v Monte Carlu. "Rafa Nadal byl prvním tenistou, který se přihlásil. Chce hrát v Monaku a chce si dát příležitost zúčastnit se tohoto turnaje, který tolik miluje a který vyhrál jedenáctkrát, včetně osmi po sobě jdoucích titulů mezi lety 2005 a 2012."

Rafael Nadal byl mimo hru kvůli zranění kyčle, které si způsobil na svém posledním utkání s Američanem Mackenziem McDonaldem ve 2. kole Australian Open, kde plnil roli nasazené jedničky. Zranění si vyžádalo dvouměsíční rekonvalescenci. Nadal se potýká se zdravotními problémy od druhé poloviny loňského roku a prohrál sedm z posledních deseti zápasů. Na Australian Open zaznamenal druhý nejhorší výsledek v kariéře. Hůř skončil jen v roce 2016, kdy vypadl v 1. kole s krajanem Fernandem Verdascem.

Po vynechaných turnajích se Masters v Monte Carlu zúčastní také Novak Djokovič, kterému nebyla udělena zdravotní výjimka pro vstup do USA a nemohl se tak zúčastnit březnových turnajů v Indian Wells, ani v Miami. Ve Spojených státech stále platí vládní opatření kvůli Covidu-19 a bude tomu tak až do 11. května, kdy vláda USA ukončí zdravotní krizi a s ní i všechna opatření, která jsou stále v platnosti.


"Zkusili jsme všechno možné, abychom Djokoviče pustili s výjimkou do hry, ale nepodařilo se nám to. Je zřejmé, že jsme jedním z největších turnajů a rádi bychom měli nejlepší hráče na světě. Dělali jsme, co jsme mohli. Snažili jsme se mluvit s vládou, ale změnit rozhodnutí nebylo v našich silách," prohlásil bývalý profesionální tenista James Blake pro Tennis Channel.

Mezi potvrzenými účastníky v Monte Carlu budou aktuální šampion turnaje Stefanos Tsitsipas, Novak Djokovič, Carlos Alcaraz, Casper Ruud, Taylor Fritz, Daniil Medveděv, Andrej Rublev, Holger Rune, Felix Auger-Aliassime a již zmíněný "král" Monte Carla Rafael Nadal.