Tenisová hvězda ukázala jizvy, které jí způsobil otec po prohraných zápasech

Jelena Dokić.

Jelena Dokić.FOTO: Profimedia.cz


Bývalá semifinalistka Wimbledonu přišla se smutnou zprávou. Jelena Dokić byla v dospívání obětí domácího násilí ze strany svého otce a nyní sdílela na svém Instagramu fotografie jizev, které jí v důsledku toho zůstaly na nohou.


Australská tenisová hvězda Jelena Dokić sdílela na sociálních sítích snímky domácího násilí, kterému byla vystavena ze strany otce po prohraném zápase. Bývalá juniorská jednička prorazila na seniorskou tenisovou scénu tím, že v roce 1999 ve svých 16 letech porazila Martinu Hingisovou na cestě do čtvrtfinále Wimbledonu.

Australanka, která byla tipována na příští velkou hvězdu, se v kariéře dostala na čtvrté místo světového žebříčku a získala šest titulů WTA, ale vytouženého grandslamového úspěchu se bohužel nikdy nedočkala. Kariéru nakonec ukončila v roce 2014 kvůli boji se svou kondicí. Nyní působí jako tenisová trenérka a komentátorka.

Po ukončení tenisové kariéry Dokić vydala autobiografii s názvem Nezlomná. V publikaci uvedla, že byla po léta vystavena fyzickému a psychickému týrání ze strany svého otce, a nyní na Instagramu zveřejnila dva snímky, které mají dokazovat domácí násilí, jemuž byla vystavena.


"Oteklé, pohmožděné a krvácející holeně od toho, jak mě celou noc mlátil a kopal ostrými botami přímo do holení za prohraný zápas," napsala k příspěvku.

"Tyto snímky byly pořízeny o více než dva týdny později a stále jsem byla silně pohmožděná. Bylo mi sedmnáct let. Dodnes mám z toho bití citlivé a hrbolaté holeně. Z každého zranění zůstane jizva a tyhle jsou moje. Přežila jsem, ale ne každá žena a dívka to přežila nebo přežije. A to je smutná realita."

Dokić zveřejnila snímky poté, co promluvila na akci věnované domácímu a rodinnému násilí. Tenisová hvězda uvedla, že jí je "smutno a má vztek" kvůli ženám, které si procházejí "mnohem horšími věcmi" než ona. 

"Udělejme více pro budoucí generace. Pro naše dcery, sestry a všechny dívky a ženy na celém světě, abychom tu pro ně udělali lepší a bezpečnější místo, kde budou šťastné, zdravé a bez násilí. Nikdy nepřestanu bojovat a mluvit o tomto problému, zejména za ty, které nemohou a nemají hlas," pokračuje text na Instagramu.