Tenisová hvězda přišla o partnera. Skočil z balkonu

Aryna Sabalenka.

Aryna Sabalenka.FOTO: Profimedia.cz


Běloruská tenisová hvězda Aryna Sabalenka se dočkala značné podpory od svých tenisových kolegů poté, co policie oznámila, že její přítel na Floridě zřejmě "spáchal sebevraždu".


Aktuální světová tenisová dvojka se podle Fox News údajně chystá v pátek hrát na Miami Open, ale kvůli ztrátě partnera, 42letého Konstantina Kolcova, nebude komunikovat s médii. Ve čtvrtek by se měla utkat se Španělkou Paulou Badosa.

"Včera jsem s ní mluvila hodně dlouho. Dnes ráno to bylo stejné. Takže vím, čím prochází," řekla Badosa prostřednictvím PA Media. "Znám celou situaci a vím, co se děje. Pro mě je také trochu šokující, že si tím prochází, protože je to moje nejlepší kamarádka a nechci, aby trpěla. Je to velmi těžká situace."

"Zároveň hrát proti ní bude také nepříjemné. Ale já o tom opravdu nechci mluvit, protože jsem řekla, že o tom mluvit nebudu. Je to moje nejlepší kamarádka a slíbila jsem jí to. Je to silná žena. Myslím, že tu sílu někde získá. Doufám, že to bude dobrý zápas," pokračovala.


Tenistka Caroline Wozniacki to označila za "hroznou situaci". "Mám Arynu moc ráda. Je to tak skvělý člověk. Vždycky je tak šťastná, i na kurtu. Vidět ji tím procházet je srdcervoucí. Každý truchlí jinak. Dneska šla kolem mě. Dala jsem jí najevo, že kdyby něco potřebovala, jsem tu pro ni, všichni jsme tu pro ni," cituje její vyjádření portál Fox News.

Bělorus Kolcov hrával v NHL za Pittsburgh Penguins a také za několik týmů v Rusku a Bělorusku. Policejní oddělení Miami-Dade na Floridě uvedlo, že šlo o sebevraždu. 

"Podle vyšetřovatelů byla v pondělí 18. března 2024 přibližně ve 12:39 vyslána policie a hasičská záchranná služba Bal Harbour do hotelu St Regis Bal Harbour Resort, 9703 Collins Avenue kvůli muži, který skočil z balkonu," potvrdilo v úterý policejní oddělení Miami-Dade pro Fox News Digital.  

"Policejní oddělení Miami-Dade reagovalo a převzalo vyšetřování zjevné sebevraždy pana Konstantina Kolcova. Není podezření na cizí zavinění," dodali.