Technologické inovace ve světě sportovců, inteligentní pisoáry jsou nástrojem budoucnosti

To jsou věci...

To jsou věci...FOTO: Profimedia.cz


Technologické inovace určené pro pohodu a zejména nejlepší výkony sportovců jsou již realitou i ve finále Světového poháru v Soldeo, které pořádá společnost Grandvalira. Team Hospitality se rozhodl nabídnout velmi specifické a inovativní služby, jako je inteligentní pisoár.


Ve speciálním prostoru, vyhrazeném pro sportovce a jejich týmy, najdete nový nástroj, který umožňuje rychle získat výsledky o stavu hydratace sportovců. Močením v inteligentním pisoáru jsou získávána data, která umožňují sledování hydratace sportovců v reálném čase a zlepšují tak fyzický výkon sportovce.

Tvůrci prvních inteligentních pisoárů na světě ujišťují své uživatele o faktu, že se jedná o "nástroj budoucnosti", protože sportovec získává v reálném čase analýzu svého stavu hydratace a následně shromážděná data umožňují podporovat zlepšení fyzického výkonu, snížit úroveň únavy nebo dokonce urychlit proces obnovy.


Další výhodou, kterou je třeba zdůraznit, je čekací doba, lyžaři nemusí měnit svou rutinu, protože výsledek je okamžitý. Bezprostřednost a rychlost dat je budoucnost, což zdůrazňuje sám generální ředitel společnosti Jordi Ferré. "Sportovec bude stále inteligentnější, protože bude propojen více než kdy jindy, aby mohl činit ta nejlepší rozhodnutí. S Kamleonem jsme proměnili koupelnu v novou platformu pro monitorování sportovců," citoval Ferrého server SPORT.es. 

S ohledem na rozmanitost potravin má Team Hospitality zadané různé specifikace, jako jsou vitamíny, energie, bílkoviny, potraviny bohaté na zdravé tuky a regenerační nebo hydratační produkty. A právě v letošním roce, s důrazem na hydrataci, byl nabídnut specifičtější bufet se smoothies a nápoji bohatými na vitamíny a minerály.

Veřejnost mohla kromě soutěží využít i několik paralelních akcí. Vesnice světového poháru, která se nachází na platformě Avet, nabízela nepřetržité akce pro všechny diváky. V prostoru jsme mohli najít různé stánky hlavních lyžařských značek jako Head, Atomic, Rossignol, K2, Dynastar atd., prostory pro hry, řemeslné dílny, různé přednášky a mimo jiné také místa s nejlepšími pokrmy z oblasti gastronomie.