Světoznámý jezdec Formule 1 vyhrál spor se svými sousedy

Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton.FOTO: Lewis Hamilton


O tom, že své sousedy si bohužel nevybíráme, se mohl na vlastní kůži přesvědčit i světoznámý jezdec Formule 1 Lewis Hamilton. Na pozemku své šestipokojové vily v západním Londýně se totiž rozhodl učinit jisté úpravy. Tyto úpravy se ovšem příliš nelíbily jeho sousedům.


Jednalo se zejména o prořezání dvou masivních topolů, instalaci kovové vstupní brány a zbourání a následné nahrazení starého letohrádku. Sousedé v tomto případě trvali na tom, že vzrostlé stromy jsou již kulturní památkou a měly by být zachovány. Hamilton se přel se sousedy také kvůli přestavbě letního domku, kvůli které měli pro změnu obavy z "narušení svých životních podmínek". 

Soud dal nakonec Hamiltonovi za pravdu a spor se sousedy tak vyhrál. Ovšem za podmínek, že hlučné práce se nebudou vykonávat v sobotu, pokud to nebude nezbytně nutné a v neděli by se neměly konat práce vůbec žádné. Od doby, co Hamilton dům v Londýně vlastní, podali jeho agenti Hamiltonovým jménem 20 žádostí o povolení na úpravy domu. Konečně se tedy dočkal a s úpravami bude moci začít.


Lewis Hamilton ovšem nevlastní pouze zmíněnou vilu v Londýně. Další apartmán s výhledem na řeku Hudson má v New Yorku, na Manhattanu, a mezi jeho sousedy patří například oscarová herečka Jennifer Lawrence a hvězda Austina Powerse Mike Myers. Dále vlastní také rezidenci v Monaku, kde tráví značnou část svého času. V New Yorku vlastnil dříve i jiný třípatrový apartmán v Tribece. V místě, kde dříve bydleli slavné osobnosti jako The Weeknd, Justin Timberlake, Harry Styles, Jake Gyllenhaal nebo Rebel Wilson. Zmíněný apartmán ovšem v roce 2021 prodal dříve, než se do něj vůbec kdy nastěhoval.

V minulých dnech byl Hamilton spatřen mezi významnými hosty na přehlídce Moncler Genius pro londýnský týden módy po boku Marcuse Rashforda a Sereny Williams.