Suverén letošní sezony NHL nenechal nic náhodě a pojistil si rekordní sumou služby českého střelce

David Pastrňák.

David Pastrňák.FOTO: Facebook David Pastrňák


Nejistá budoucnost kolem Davida Pastrňáka je uzavřena. Hokejový útočník spojil svou budoucnost i nadále s Bostonem, kde strávil celou svou dosavadní kariéru v NHL. A díky novému kontraktu se zařadí mezi ty nejlepší.


Vedení Bruins si služby havířovského rodáka pojistilo vskutku královsky a uzavřelo s ním osmiletou smlouvu, díky které si celkově přijde na 90 milionů dolarů (téměř dvě miliardy korun). A tím horentní čísla nekončí. Pastrňák se může těšit i na podpisový bonus, který bude 26,5 milionů dolarů.

"Bylo to něco, co pro nás bylo určitě prioritou," řekl prezident Bruins Cam Neely. 

"Pravděpodobně to trvalo trochu déle, než jsme doufali, ale nakonec jsme projeli cílovou páskou a jsme nadšeni, že ho máme dalších osm let," dodal s tím, že nelituje ani jediného dolaru.

Šestadvacetiletý Pastrňák se tak připojí k elitní skupině těch vůbec nejlépe vydělávajících hráčů ligy. V průměru na sezonu se může těšit na 11,25 milionu dolarů (cca 250 milionů korun).

V pořadí hokejistů s dosud uzavřenými kontrakty mu podle serveru capfriendly.com bude od příštího ročníku patřit druhé místo. To si Pastrňák vydělá 13 milionů dolarů za sezonu, víc bude brát jen útočník Colorada Nathan MacKinnon (16,5 milionů).


Pro Boston samotný se jedná o kruciální smlouvu, která kvůli platovému stropu omezí jejich finanční možnosti v následujících letech. Vedení klubu tím v podstatě říká jediné: Pastrňák je naší budoucností.

A není se příliš čemu divit, že se mu dostává takové pocty. Pastrňák patří dlouhodobě k těm nejlepším hráčům soutěže. Nejinak je tomu i letos V tabulce střelců mu náleží druhé místo, a na záda kouká pouze fenomenálnímu McDavidovi.

Dres s medvědem na hrudi obléká již od roku 2014, kdy jej Boston draftoval hned v prvním kole. Ve své debutové sezoně pak nastřílel deset branek. Od té doby nastoupil již k 570 zápasům, ve kterých si připsal 588 kanadských bodů, díky čemuž si udržuje skvělý percentil 1.02 bodu na zápas.

Pastrňák svými výkony táhne Bruins k rekordním výsledkům. Tým, z města ležícího na východním pobřeží Spojených států, láme v letošní sezoně jeden rekord za druhým. Ve stále probíhající základní části již zaznamenal dosažení stobodové hranice, nejrychleji v historii soutěže. Bruins mohou rovněž překonat i rekord v počtu vyhraných zápasů za sezonu a s tím vším jím bude chtít česká kometa dopomoct.

Vytouženým cílen aktuální sezony nicméně není pouze excelentní jízda základní částí, nýbrž zisk Stanley Cupu. Pastrňáka a jeho družinou čeká stále náročná cesta, avšak našlápnuto mají bostonští výtečně.