Suroš mě mile překvapil. Peklo jako s Diegem už snad nikdy nezažiju, řekl Benda o svých kořistech

Karlos Benda.

Karlos Benda.FOTO: Clash of the Stars


Žádný z bojovníků si v Clash of the Stars neudělal jméno jako právě on. Svalovec Karlos Benda si získal fanoušky svým chováním i výkonností v kleci, po úvodní porážce s Filipem Roubíčkem už sbírá pouze výhry. Další překážka ho čeká v létě v Ostravě. Na COTS 8 se pobije s Tomem Atomem, který na Ocelových pěstech vyhrál válku o něj. Vítězstvím nad Markem Surošem si zajistil vstupenku do bitky s hvězdou. "Bylo vidět, že v zápase přemýšlí, že nesází všechno na jedno kartu. Jestli to tak bude dělat i se mnou, bude to pro mě v kleci celkem novinka," pousmál se Benda v rozhovoru pro outsport.cz.


Karlosi, co říkáte na svého příštího soupeře? 
Že po zápasové stránce je Atom možná druhým protivníkem mé dosavadní kariéry, který používá hlavu. To je mi na něm sympatické. Když jsem na něj koukal proti Surošovi, přišlo mi, že v prvním kole byl takový odtažitější. Hledal si místo, byl trpělivý. Nezkoušel svého soka rozbombardovat hned po startu. Musím říct, že tím mě mile překvapil. 

Bude to možná nejkvalitnější soupeř, na něhož jste zatím narazil? 
Lepší než Filip Roubíček určitě nebude, to zase ne. Kvalitnější než ti ostatní by asi být měl, ale ono se to těžko porovnává. Uvidíme v zápase. Proti Surošovi předvedl dobrý výkon, jenže borci jeli K-1. Těžko říct, zda Atom trénuje i MMA, zda by to s ním na zemi nebyla otázka pár chvil. Po sportovní stránce jsem s ním ale spokojený.

Před zápasem se Surošem jste ho favorizoval...
To je pravda. Myslel jsem si, že na něj naběhne, že to bude hodně rychlé. Průběh zápasu mě v tomhle dost překvapil. Jak jsem říkal, bylo vidět, že Atom v zápase přemýšlí, že nesází všechno na jedno kartu. Jestli to tak bude dělat i se mnou, bude to pro mě v kleci celkem novinka (s úsměvem). 


Jaký jste měl pocit, když jste se mu při staredownu podíval do očí?
Přišel mi v pohodě. Samozřejmě měl po zápase, pár jich v boji nakoupil, ale necítil jsem z něj žádnou nevraživost, že by mě nesnášel nebo tak něco. Normálně jsme si podali ruku. Pogratuloval jsem mu k dobrému výkonu, tím to pro nás skončilo. Jestli se z něj vyklube agresor, nebo spíš poklidnější týpek, se dozvíme asi až na B4THECLASH. 

Stejné peklo, jakým jste si musel projít před zápasem s Diegem Kotlárem, vás teď ale asi nečeká…
Diego byl něco tak ojedinělého, že to už se opakovat asi nikdy nebude. Alespoň doufám, že ne. Vzhledem k tomu, jaké mi chce Clash dát soupeře potom, samozřejmě počítám s tím, že na mě budou sprostí, že mě budou provokovat, ale to je úplně v pohodě. Vůbec mi to nevadí, pokud to nebude v Diegově stylu. To byl totiž naprostý extrém. Dennodenně jsem od něj musel poslouchat urážky na svou rodinu. Doufám, že něco takového už nikdy nezažiju. 

Mimochodem, čeká vás další romský soupeř. Co vy na to? 
Víte co, mně je to asi fakt jedno. Když mi řekli, že se o mě poperou dva kluci na Ocelových pěstech, z té myšlenky jsem byl nadšený. Líbilo se mi, že na mě nepůjde zas někdo, kdo chce jenom zmlátit Bendu, že naopak narazím na kluka, který už má v boji něco za sebou. To je moc fajn. Kdo půjde na koho, jsem se dozvěděl až pak, ale vůbec jsem to neřešil. Jasně, někdo si myslí, že formát já vs. Čáve je už přejedený, že už toho bylo možná dost. Upřímně si ale řekněme, že to tak není. Kdyby to lidi tolik nezajímalo, nedělá to taková čísla a já bych už šel s někým jiným. 

A co říkáte na Droběnu z Red Face, která se na vás snaží neustále zviditelnit? Je něco, co byste jí chtěl vzkázat?
Asi ne. Vnímám tak tak, že ona slouží jenom k pousmání, k propagaci konkurenční organizace. Co říká a dělá, neberu absolutně vážně. Mně je ten člověk úplně jedno.