Super Bowl čeká sourozenecká bitka

Velká hra v USA.

Velká hra v USA.FOTO: kaocko.cz


Super Bowl je vrcholným zápasem amerického fotbalu a zároveň je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí po celém světě. Koná se pravidelně od roku 1967 a letošní 57. ročník Superbowl se bude odehrávat na trávníku State Farm Stadim v Arizoně.


Jde o sportovní svátek se společenským přesahem, který k sledování každoročně přitáhne miliony diváků bez ohledu na to, zda fotbalu skutečně fandí. Vzhledem k množství lidí, které Super Bowl přitáhne, se jedná o nejsledovanější událost americké televize ověnčenou prestiží a mnoha rekordy. 

Letošní hra však přinese jedno unikum, podle síně slávy profesionálního fotbalu bude totiž Donna Kelce první matkou, jejíž děti stanou ve finálním utkání proti sobě. Pro NFL sice není žádnou novinkou postavit proti sobě sourozence, nikdy se to ale nepovedlo v největší hře sezóny. A tak si Donnini synové Jason a Travis za své kluby Philadelphia Eagles a Kansas City Chiefs odnesou oba prvenství nezávisle na tom, kdo z nich vyhraje. 


Přestože oba sehrají při zápase důležitou roli, aktivně se na hřišti nesetkají, kvůli svým pozicím útočníka. Jejich matka však bude mít o jedno dilema méně, oba totiž hráli v rozdílných týmech v odlišných městech a ona se tak musela rozhodovat, které z dětí uvidí hrát naživo a koho pouze v televizi. Sama říká, že pro její syny je tohle splněný sen, ačkoliv pro ni to znamená další dilema. Dodala, že je to zároveň i noční můra, protože jen jeden z nich skutečně vyhraje a prohru nenese dobře ani jeden. Oba sice už pohár za Super Bowl získali, ale prohra proti bratrovi bude zajisté nezapomenutelná. 

Ať už výsledek dopadne jakkoliv, Donnu a její rodinu čeká velmi emotivní hra a jedno jisté vítězství. A už napořád jim zůstane prvenství sourozenců jako protivníků v největší události americké fotbalové sezóny. V České republice bude zápas k vidění v noci 13. února v 0:30.