Sparta vzdává hold. Vybrala přes 1,5 milionu jako poděkování pro hasiče, policisty, zdravotníky a armádu

Speciální zápas.

Speciální zápas.FOTO: HC Sparta Praha


Ve středu se konal v O2 areně druhý speciální zápas Sparty v rámci projektu Sparta vzdává hold. Podařilo se vybrat rekordních 1,5 milionu korun. Hokejisté zápas odehráli ve speciálních dresech s reflexními prvky, které pak putovaly do dražby.


Projekt Sparta vzdává hold je benefiční akce, která slouží jako poděkování všem složkám integrovaného záchranného systému, od policie, přes hasiče, záchranáře až po armádu České republiky. Na tyto zápasy mají všichni z řad lékařů, záchranářů, vojáků a hasičů vstup zdarma. V neděli se konal zápas Sparty proti Mladé Boleslavi, který navštívilo 15 174 diváků a středeční zápas Sparty proti Litvínovu navštívilo 14 138 fanoušků. Sparta proti Mladé Boleslavi zvítězila 4:1 a porazila i ve středu Litvínov 3:2. 

Organizátoři velmi potěšili diváky úvodním ceremoniálem, kdy uvedli nejtragičtější události, které se staly v posledních letech, jako bylo ničivé tornádo na Moravě anebo požár v Českém Švýcarsku, kde zasahovalo tisíce hasičů. Celý zápasový program uváděl Pavel Nečas, který je tváří tohoto projektu již třetím rokem. 


Byly připraveny unikátní dresy, které po skončení zápasu šly do dražby. Fanoušci tak mohli přispět nejen zakoupením vstupenek a suvenýrů, ale rovněž i se účastnit dražby dresů. Součástí dražby byla také výstroj Jakuba Kováře, která se speciálně vyrobila pro tyto dva zápasy a podařila se vydražit za 300 tisíc korun. Vybraná částka 1 569 092 korun opět překonala cifru z minulého roku, kdy se podařilo vybrat 1 104 350 korun. Částka půjde Nadaci policistů a hasičů, Vojenský fond solidarity a Asociaci zdravotnických záchranných služeb ČR. 

"Finální výtěžek činí 1 569 092 korun. Moc děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc. Ať už prostřednictvím serveru Donio.cz či dražbou v aukcích. Každý rok se nám daří finální částku zvyšovat a bude to naším cílem i pro příští patnáctý ročník," uvedla generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.